50x a stále poprvé

6. listopad 2006 | 18.40 | | autor: ohneta
obrazekAsi vám tenhle název filmu nic neříká. I já ho slyšel poprvé. Sice ne po padesáté jako hlavní hrdinka. Včera tenhle film dávali na HBO, a můžu vám říct, že jsem se dlouho tak nezasmál jako při sledování tohoto filmu. Až ho budou opakovat (25.11), určitě se na něj znovu schutí podívám. Už jsem si ho přidal do upomínek v mobilu, abych na něj nezapomněl.

Hlavní hrdinové veterinář Henry (Adam Sandler) a mladá učitelka Lucy Whithemoreová (Drew Barrymoreová) jsou obyčejní lidé. Henry pracuje coby veterinář ve vodním parku na Havaji. Lucy žije se svým bratrem a otcem v malém domku. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Lucy před rokem neprožila nehodu, při níž zemžela její matka. Lucy nehodu přežila ale utrpěla při ní poruchu krátkodobé paměti. Pamatuje si vše, co bylo před nehodou, ale co bylo po ní už ne. Když se ráno probudí, tak neví co bylo včera. A tak to jde den co den. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, ale...
Jednoho dne se Henry a Lucy potkají. Henry se do Lucy zamiluje, ale otec s bratrem se mu to snaží vymluvit. Henry se nenechá odradit a usilovně dobívá Luciino srdce. S holkama to umí, takže pro něj žádný problém. Jenže mu to kazí skutečnost, že Lucy trpí ztrátou paměti. Takže Henryho den se skládá z toho, že ráno přijede k Whitemorům, seznámí se z Lucy, ta se do něho zamiluje a večer si dají svojí první pusu. A tak to jde každý den. Řeknu vám, ten chlap ale musí mít trpělivost, vás by bavilo každý den znovu a znovu svádět tu samou ženu? Dovedete si představit, že tahle skutečnost mnohdy vyvrcholí nějakou dosti humornou situací. Uvedu příklad. Už nevím po kolikátém prvním rande (asi 23.) se pár rozhodne, že se spolu pomiluje. Zapomněl jsem ještě napsat, že Henry pro usnadnění Lucy natočil video, které si Lucy každé ráno po probuzení pustí, aby byla trochu v obraze. No a tak se ti dva spolu pomilují a večer Henry usne s Lucy u nich doma v jedné posteli. A samozřejmně že ráno (jak jinak) vzbudí první Lucy a uvidí vedle sebe spícího úplně cizího chlapa. Začne křičet, házet po něm různé předměty a nakonec ho praští basebolkou tak, že Henry upadne do bezvědomí. To byla asi jedna z vrcholných scén tohoto filmu při níž jsem se nejvíc řechtal. Lucy si začne psát deník, aby věděla co už se mezi ní a Henrym stalo.
Jednoho dne si Lucy uvědomí, že Henry by s ní nebyl štastný a že by ho velmi omezovala. Řekl jí totiž, že by si ji chtěl vzít a mít s ní děti. Řekne tudíž Henrymu, že se s ním chce rozejít. Henry to nese těžce, a odplouvá na dlouho připravovanou a vytouženou cestu do severních moří na pozorování mrožů. Přijde se s ním rozloučit Lucyin otec s bratrem. Na památku mu dá CD s oblíbenou Lucyinou hudbou, kterou si Lucy zpívá vždy, když byla s Henrym. Otec Henrymu řekne, že Lucy už nebývá doma ale v ústavu, kde vede výtvarný kroužek a při malování si pobrukuje tu její píseň. až na širém moři si Henry uvědomí, že když si tu píseň brouká, tak si na něho musí pamatovat. Otočí tedy lod, a vrací se zpět. Hned jede do ústavu za Lucy, která ho.....................................jak jinak, nepozná. Henry se jí představí a ona ho vezme do svého ateriéru, kde visí desítky obrazů s jeho portrétem. Lucy nedokázala vysvětlit kdo ten člověk je, ale jak viděla Henryho, došlo jí to. Nakonec se vzali a měli i to dětátko.
Nevím jestli se tento film dá půjčit v půjčovně. Ale pokud máte přístup k HBO, tak nezapomeňte, 25.11 ve 20 hodin je opakování. Pěkný zážitek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 50x a stále poprvé ivana* 06. 11. 2006 - 19:55
RE: 50x a stále poprvé zuzanka 06. 11. 2006 - 20:52
RE: 50x a stále poprvé ivana* 06. 11. 2006 - 21:56