Tokio hokej

12. červenec 2007 | 11.27 | | autor: ohneta
Přináším první z nekončící serie slíbených dezinformačních bludů o uměle vytvořené partě lidí, kterým jejich manageři přiřkli název Tokio hokej. Ano, čtete správně, oficiální název je opravdu hokej. Původní název, který si manageři těhle hochů (nejsou to přece jen děvčata?) chtěli zaregistrovat v Japonsku, zněl Tokio hotel. Podle vyjádření předsedy japonského registračního úřadu Sakaty Sakatomira však tenhle původní název nesplňoval přísné podmínky, které jsou v Japonsku k registraci potřeba.
Podle japonských zákonů musí uskupení vykonávat nějakou činnost, která se odráží v jejím názvu. Tudíž by tyhle hvězdy musely obrážet hotely a děsit jejich hosty svým skorozpěvem. A to nezapadalo do podnikatelského záměru managerů uskupení. Proto se rozhodli pro název hokej. Přece jenom účinkování na hokejových stadionech, coby zpestření v přestávkách 3. japonské hokejové ligy je důstojnější, než trdlování po hotelech pochybné úrovně.

Proč se tedy používá název Tokio hotel?

P
rotože tahle podmínka platí jen pro Japonsko. V Evropě nic takového v zákoně neexistuje, a v Americe je stejně nikdo nezná. Navíc jejich poslední vystoupení v Tokiu skončilo fiaskem. Místním úřadům se podařilo na základě anonymního udání zjistit, že Tokio hokej zásadně porušuje podmínky v daném zákoně. Tajní agenti Úřadu pro registraci vtrhli na jejich koncert, a zjistili, že skupina vystupuje v otrhaných hadrách, které zdaleka nepřipomínají hokejové dresy. Mluvčí skupiny připustil, že došlo nedopatřením k špatnému informování japonských úřadů ohledně vystoupení skupiny. Přesto japonské úřady udělily skupině pokutu ve výši 10 000 000 jenů a pětiletý zákaz koncertování v zemi vycházejícího slunce.
To byla veliká rána pro skupinu, která se tak rázem ocitla na ulici. Bez finančních prostředků, bez jakékoliv podpory. Poprvé v životě jim nestál nikdo za zadkem a museli si pomoci sami. A jak to dopadlo? To si napíšem zas někdy příště.

Níže je pár fotek z jejich japonského turné.


obrazek
To se ještě vznášeli v oblacích

obrazek
Jejich vystoupení dopadlo katastrofálně

obrazek
Projde to?

obrazek
Těsně poté, co dopadli ústy na zem

obrazek
Finance na zpáteční letenku si musely vyžebrat

obrazek
To byl Tokio hotel

obrazek

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tokio hokej ivana.. 12. 07. 2007 - 16:07
RE(2x): Tokio hokej ohneta 12. 07. 2007 - 16:26