Prosiecka dolina

8. listopad 2006 | 21.07 | | autor: ohneta

Chcete se pořádně vyždímat z posledních kousků svých sil a při tom se i pokochat úžasnou krajinou? Tak si přečtěte tento článek, nechte se inspirovat a o nějakém volném dnu si sbalte pár věcí a vyražte směr východ. Možná budete nadávat na brzké vstávání a dlouhou cestu, ale večer až se vrátíte litovat rozhodně nebudete. Aspoň my jsme nelitovali a troufám si tvrdit, že všichni byli nadšení.

Vyrazili jsme brzo ráno cca v 5:30 ze Zlína směrem na Vizovice dále na hraniční přechod Horní Lideč, Púchov, Žilinu, Liptovský Mikuláš. Jelikož rozhodnutí jet ve čtvrtek padlo ve středu odpoledne, nebyl už čas na směnu slovenských korun v Čechách. Měnili jsme proto až v Liptovském Mikuláši. Kurz byl přívětivý, za 200 Kč jsem dostal 260 Sk. Pokud nechcete kupovat nějaké suvenýry, nebo se jinak rozšoupnout, tahle částka Vám bohatě vystačí na slušný oběd a nějaké občerstvení. Z Liptovského Mikuláše do Prosieku zbývá už jen slabá čtvrthodinka cesty autem. Objedete Liptovskou Maru, projedete Prosiekem až na jeho konec a zaparkujete na placeném parkovišti za 40 Sk za den. Vyměníte boty ( cestovní za turistické) a můžete vyrazit.

V 18:30 jsme vyrazili z Prosieku do Zůberce na vytoužené halušky do naší oblíbené koliby. Měli jsme štěstí, právě se uvolnilo místo ve stylové restauraci a my mohli spokojeně zasednout ke stolu k hodům. Všichni, krom Lukáš který si dal brokolicu, jsme si objednali Gazdovské halušky. Dlouho jsem si tak nepochutnal. Spokojeně jsme tedy dojedli a vyrazili směr Zlín. Domů jsme dorazili k smrti unavení a plni dojmů. Byly 2 hodiny ráno a byl čas jít spát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře