Nevítaná návštěva

22. srpen 2007 | 14.56 | | autor: ohneta
Znáte to. Sedíte doma, užíváte si pohody a nicnedělání, když se Vám rozhouká telefon. Otráveně se po něm natáhnete a po zjištění volajícího se nepatrně zašklebíte. Tak nějak to bylo včera i u nás.

Sedím tak u pc a čtu, co kdo nového napsal na svůj blog. V tom telefon, vždycky se ho leknu, protože mám takové debilní zvonění. K nelibosti své hovor přijmu. "Měli jsme na chatě zloděje", slyším z druhé strany drátu. Hm dobré, pomyslím si. "Tak to rozbité okno něčím zacpi. A taky ho změř, ať můžu zítra zajít do sklenářství" odpovím. Tak a je to, další starosti. Kurvy zlodějský. Sice nic neukradli, protože v chatě ani nic na ukradení nemáme, ale ty starosti. Policii jsme ani nevolali, na co taky.
Naše zahrada se nachází v zahrádkářské kolonii na okraji Zlína. Donedávna byl v okolí klid, teď ale před našimi pozemky vyrostl průmyslový areál. Sic žádná výroba, jen sklady, ale i tak je tam přes týden dost hlučno. A navíc vedení Tescomy, která vyrostla hned před naší zahradou, zřídilo pro své zaměstnance v areálu koupaliště s tenisovými kurty. Takže ted přes léto nás dráždí dovádějící potomci tescomáků čvachtající se v rozvířené vodě. Ale to jsem odbočil.
Včera po práci jsem tedy zašel do sklenářství, aby mě uřezali okenní tabulku požadovaných rozměrů (42x42,5cm) a taky dali trochu kitu. Za to vše jsem zaplatil 77 Kč, no uznejte, kvůli 80ti korunám volat policii? Policie ale stejně přijela, volali ji asi sousedi, které zloději též poctili svou návštěvou.
Došel jsem pěšky na zahradu s okenní tabulkou v podpaží. Při pohledu na rozbité okýnko jsem nechápal. Ten zloděj musel být opravdu velký inteligent. Popíšu Vám okno, které rozbil. Je to vlastně okno složené z menších okýnek. Celkem je tedy složeno z osmi tabulek ve dvou řadách. Spodní řada čtyř oken je menších 42x42,5 cm horní okna jsou vyšší a bez problému se jimi dospělý člověk protáhne. Prostřední dvě okna v horní řadě jsou otvírací. Jak už asi tušíte, zloděj nerozbil větší okno, ale to prťavé v dolní řadě a tím se protáhl dovnitř. Taky se o vyčnívající zbytky skla pořezal, protože byla zakrvavená záclona a v kuchyňce po sobě nechal krvavý obvaz. Dobře mu tak, parchantovi. V chatě se nic neztratilo, jen to rozbité okno. Sousedka na dotaz policisty, zda se ji něco neztratilo, odpověděla že ne, a že se ji spíš zdá, že ji přibyl jeden hrnek. Nejhůř dopadl asi náš druhý soused, kterému zloději vykopli dvěře, protože má okna zamřížované.
Má domněnka je, že to museli udělat děcka, protože tím naším okýnkem by dospělý chlap neprolez. Ale co ty sousedovy vykopnuté dveře, ty přece nejdou vykopnout jen tak. Že by teda dospělý s dítětem? To se asi už nedovím, sic si policista vzal ten krvavý obvaz coby důkaz. Okno jsem měl zasklené za necelou půlhodinku, jsem jen zvědavý, kdy nás zase někdo poctí svou návštěvou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nevítaná návštěva willow* 22. 08. 2007 - 16:33
RE(2x): Nevítaná návštěva ohneta 22. 08. 2007 - 16:50
RE(2x): Nevítaná návštěva tenisak* 22. 08. 2007 - 22:05
RE: Nevítaná návštěva ivana* 22. 08. 2007 - 17:42
RE(2x): Nevítaná návštěva tenisak* 22. 08. 2007 - 22:04