Pepřové opojení

23. srpen 2007 | 15.01 | | autor: ohneta
Dnes jsme měli v práci pepřový dýchánek. Že to musel být úlet? Taky že byl. Připadal jsem si, jak na plicním oddělení. Co se vlastně stalo, a jak to všechno začalo? Zcela nevinně.

Bylo něco málo před osmou hodinou ranní. Doplňuju otráveně zboží na stoly. Otráveně proto, že došlo moc palet a nikdo mě nepřišel pomoc. Ale to je poslední dobou normální. Jsem zabrán do práce, pórky musí být poskládány jedním směrem. V oddělení bylo cca 15 zákazníků plus dalších asi 6, kteří do zeleniny nešli, jen jí procházeli. Jak tak doplňuju ty pórky, tak si najednou uvědomím, že skoro všichni zákazníci kašlou. Ku*va co je, to dorazil zájezd z plicního? pomyslím si. Zbystřím sluch a opravdu, skoro každý zákazník okolo mě kašle. A já nic. Simulanti. Pár kolemjdoucích, kašlajících zákazníků se mě ptá, co je to ve vzduchu, že je to tak dráždí. Odpovídám, že nevím, protože nic necítím. Opravdu jsem nechápal, proč ostatní kašlou a já ne.
Jeden zákazník se mě ptal, jestli nám neuniká čpavek z chlazení, že je cítit jeho aróma. Říkám, že ne, protože v okolí zeleniny se žádné chlazení nevyskytuje. To už trošku cítím štiplavý vzduch i já. To tu spíš nějaký magor fíkl trochu pepřáku, odpovím. Jedna ženská si své spolunakupující kolegyni poztežovala, že ji úplně rozbolela hlava. Tak co tu půl hodiny cáráš, pomyslím si.
Ale aspoň jsem měl záminku si jít na čerstvý vzduch zapálit. Stejně mě už zbývala vyskládat jen jedna paleta. Nechal jsem ji stát na prodejně a zdrhl na kuřárnu. Právě začínala bouřka. Zachvíli jsem se vrátil v domění, že vzduch už bude čiščí. Nebyl, ba naopak, zápach se rozlezl i dál do prodejny. Poznal jsem to dle kašlajících zákazníků, já opět nic necítil. Dodělal jsem tedy tu poslední paletu a zalezl do skladu, kde jsem zdrbal skladníka, proč fíká pepřákem po prodejně. Odpověděl, že mu to ulítlo.
Postupem dne se pepřový oblak rozplynul a my mohli dál spokojeně uspokojovat tužby našich zákazníků. Aspoň bylo nějaké vzrůšo, ale ředitel mohl zavolat aspoň Mitáčka (tj. tiskový mluvčí zlínských hasičů), aby to přijel prozkoumat. Tak se teď musím uculovat, protože kdyby jsme byli v Americe, tak by nastala určitě panika, kdežto u nás v Čechách si lidi budou spokojeně nakupat, ikdyby nějací teroristé v obchodě roztříkali třeba antrax.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pepřové opojení tenisak* 24. 08. 2007 - 16:45
RE(2x): Pepřové opojení ohneta 24. 08. 2007 - 17:09