Nová kuchyň

5. duben 2010 | 09.31 | | autor: ohneta

 U Ohnětů se rozhodlo, že se bude dělat nová kuchyň. Ta stará pamatuje ještě Žižku s dvouma očima, takže si asi dovede představit jak vypadá. Ve středu jsme se tedy vydali na čumendu do jednoho kuchyňského studia na periferii Zlína.

Dopoledne jsme do studia dorazili, obhlídli vystavené kousky a prohodili pár slov s prodavačem. Na druhý den jsme si s ním domluvili schůzku, že nám udělá grafický návrh. Přijeli jsme domů v pozdním dopoledni a já se jal kuchyň přeměřovat. Udělal jsem si od ruky hrubý náčrtek a vnášel do něj rozměry naší obrovské kuchyně. Vše šlo jak po másle. Ale jelikož jsem už neměl čas náčrt převést do inteligentní podoby, zaúkoloval jsem tím máti. Spokojeně jsem odešel do práce vytvářet hodnoty a umožnit výživu hejna hladovějících důchodců.

Po návratu z práce jsem zkontroloval máti vytvořené dílo. No spíš jsem jen mrkl jak je to přehledné a zda nikde nechybí žádný rozměr. Nechyběl, tak jsem šel do postele počítat ovečky. Na druhý den ráno jsme popadli návrh a hurá do prodejny. Zasedli jsme za stůl a odříkali maníkovi své představy a přání. Po více jak dvou hodinách usilovné práce bylo hotovo. Ještě se nám snažil vnutit digestoř a myčku. Digestoř jsme si objednali přímo u nich, ale myčku jsem odmítl od nich brát, protože jsem věděl, že v obchodě s myčkama ji seženu tak o 2000 levněji, což se mi vzápětí potvrdilo. Nadšeni výběrem kuchyně jsme se odebrali domů, tedy ještě přes obchod s myčkami, kde jsme si tu myčku vybrali během 10. minut. 

Ale nebyli bysme správní ohněti, kdyby se něco neposr... Odpoledne se máti dala znovu do přeměřování, tentokrát aby věděla po kam až budou zasahovat horní skříňky. A hle tři devadesáticentimetrové skřínky vedle sebe dělají 2,7m plus 60 cm digestoř. Pěkné, ale naše kuchyň má na délku jen 3,1m. Začali jsme přemýšlet, kde udělali soudruzi v NDR chybu. Zahrál jsem si na bufeáka a z koše jsem vyhrabal můj náčrtek. Na něm stálo 3,1m. Máti si nebyla jista, zda do finálního náčrtu nenapsala 3,4m. Ale tu už bylo jedno, vytočil jsem číslo prodejny, vysvětlil jsem situaci a sjednal si další schůzku. Ach jo.

Jediný, komu to bylo jedno byl nᚠpes.

04042010179

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Nová kuchyň contritus 06. 04. 2010 - 07:51
RE(2x): Nová kuchyň jk 06. 04. 2010 - 22:11