Inline zpravodajství z porodnice

25. září 2007 | 11.41 | | autor: ohneta
Upozornění: Tahle reportáž není vhodná pro ženy v šestinedělí.
(vloženo na základě rady Mvdr. Keigiho)

Opět se hlásí nejopěvovanější, nejserióznější tisková agentura, kterou všichni znáte pod jménem Ohnětatass. Dnes pro Vás máme opravdovou lahůdku, se kterou jste se ještě nikdy nesetkali. Redaktorům Ohnětatass se podařilo jako jediným být u porodu jedné nejmenované blogerky, která píše pod nickem Kobliha.
Máme v rukou i její deník, který si už od narození vede. Naši reportáž začneme krátkým úryvkem právě z onoho deníku.


Leden 2007. Pozdní večerní hodina.
Koblížek: ťuk, ťuk na dveře od ložnice
Kobliha: Koblížku, teď ne
Koblih: jujky


Tolik citace z osobního deníku naší rodičky. Z pochopitelných důvodů nepokračujeme dále. Od oné příhody uběhlo skoro 9 měsíců. Příběh se začal dál vyvíjet až o tomhle víkendu.


Sobota 22.září, někdy dopoledne
Milý deníčku, dnes mi je opět nějak divně. Ale to bude asi tím, že jsem neodolala a zas vlezla na blog Keigiho a četla si jeho Krystalky. Už v týdnu jsem měla ten samý pocit, že porodím, když jsem si jeho zpravodajství četla. Budu to muset omezit.

Poté si šla Kobliha raději nachvíli lehnout po boku svého notebooku. Musím ho mít neustále u sebe, myslela si. Neustále kontrolovala stav baterie, byla by škoda kdyby se vybila. Možná i nachvilku usnula. Byl krásný poslední letní den. Sluce svítilo na plný koule.
Malý Koblížek s Koblihem dováděli na zahrádce u domečku. Kobliha je se zájmem pozorovala přes okno. Redaktor Ohnětytass ve volné chvíli ryje záhonek, na kterém Kobliha přes léto pěstovala lilky.


Sobota 22.září, 17:45
Ten redaktor furt ryje, už je na sousedovic pozemku a pěkně mu přerývá golfové hřiště. Ten bude mít teda radost, já se smíchy pominu, nebo spíš porodím!!! Už je to tu zas. No nic jedeme do porodnice!!
Kobliha: Koblihu, jedeme!
Koblih: máš všecko?
Kobliha: ano notebook i nabíječku mám
Koblih: prosím tě, to taky potřebuješ k porodu?
Kobliha: jo, musím být přece na drátě.
Koblih jde nastartovat auto. Po chvíli se vrátí.
Koblih: prosím tě kde jsi?
Kobliha: moment, musím ještě něco napsat, už to bude.
Koblih jen nechápavě kroutí hlavou.


Fázi převozu Koblihy do porodnice redaktor Ohnětatass popsat nemůže, protože ryl sousedův golfový trávník. Že se něco děje poznal až ve chvíli, kdy uslyšel od Koblihovic domku kvílení pneumatik. Podle pozdějších informací se během převozu nic zásadního nestalo. Do porodnice přijeli rodiče asi po dvou hodinách, redaktor Ohnětatas byl v porodnici ještě dřív než zmiňovaný pár. Po příjezdu do porodnice podstoupila Kobliha nezbytná vyšetření, po kterých obdarovala sestřičky a jednoho šikovného doktora s přezdívkou Vrabčák několika hřiby, které cestou ještě stačila nasbírat v místním lesíku.

obrazek
Kobližin úlovek

Po vyšetřeních dostala chuť na nějakou mňamku. Vyslala proto Kobliha do nemocniční kantýny, aby ji přinesl potřebné ingredience. Koblih, coby milující a hlavně poslušný manžel, Kobližino přání vyslyšel a potřebné suroviny ji donesl. Nakonec Kobliha upekla vynikající pizzu, na které si pořádně smlsla.

obrazek

O téhle příhodě se doslechli i redaktoři konkurenční tiskové agentury a přispěchali i se svým osvědčeným receptem. Kobliha jim slíbila, že recepr určitě vyzkouší po svém návratu z porodnice.


Sobota 22. září, pozdě večer
Milý deníčku, tak už jsem v porodnici. Už potřetí. Právě jsem dojedla žvanec, je mi nějak těžko. Koblih už dřímá vedle na křesle a já čekám na svou porodní asistentku. Kde se sakra zpozdila, vždyť tu už dávno měla být. Mám krásný pokoj, je vymalován pěknou růžovou barvou. Všude kolem jsou poházeny velké míče, ze stropu visí provazy na stěnách jsou připevněny žebřiny. I žíněnky tu mám. Už jsem zvládla udělat i pár kotoulů vpřed i vzad. Je to sranda dělat kotrmelce s bříškem. Jsem už unavená, půjdu si lehnout.


Redaktor Ohněty pochopil, že je čas vypadnout a nechat Koblihu odpočinout. Musí být silná a pořádně se připravit na blížící se porod. Chvíli uvažoval o tom, že by přebral funkci porodní asistentky, která ještě nedorazila, ale hned tuto myšlenku z bezpečnostních důvodů zavrhl.
V noci ze soboty na neděli se nic závažného nestalo. Jen menší rozruch způsobil redaktor Ohněty, který se snažil v nemocničním parčíku postavit stan, aby měl kde přečkat noc. Jeho počínání se ale nelíbilo maminkám v porodnici, protože při zatloukání kolíků dělal moc veliký rachot. Ono zatlouct hliníkový kolík do betonového podkladu není jen tak.
Takže máme za sebou rekapitulaci sobotního dění. Co se odehrávalo v neděli, den porodu, se dozvíte v některém dalším vydání. Přeji všem hezký den a rodině Koblihů nekonečné dny radosti a štěstí.
Váš Hašlam Maša Ibu Ohněta

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Inline zpravodajství z porodnice keigi 25. 09. 2007 - 18:10
RE(2x): Inline zpravodajství z porodnice ohneta 25. 09. 2007 - 18:15
RE: Inline zpravodajství z porodnice kobliha.. 09. 10. 2007 - 17:28
RE(2x): Inline zpravodajství z porodnice ohneta 09. 10. 2007 - 22:48