Pojďte na hokej

7. říjen 2007 | 12.02 | | autor: ohneta
Pokud jste zvyklí na mém blogu jen na samé bláboly, které nemají hlavu, ani patu, dnešek je vyjímkou. Přináším Vám článek, který byste ode mne ani ve snu neočekávali. Bude to tím, že jsem ho nepsal já. David ohněta mě poprosil, zda bych ho nemoh zveřejnit na svém blogu. David je veliký fanda NHL, zápasů se aktivně účastní. Bohužel nedosahuje takových výdělků, jako někteří slavní hráči.

NHL 2008
Už od roku 1993 patřím mezi fandy a celoroční hráče simulovaného hokeje na PC od EA Sports. Na každé nové vydání se těším jako malý kluk a originálku objednávám pro jistotu měsíc před vydáním a v den, kdy mne prodejce kontaktuje, že již má hru skladem pro ni letím jako zběsilý přes celou Prahu a pak honem domů, zapnout komp, dát DVD do mechaniky a honem nainstalovat a pak po kliknutí na nově instalovanou ikonku jen tiše sedět a sledovat co nového tvůrci hokejové NHL od EA Sportu za 12 měsíců vymysleli.
Nejinak tomu bylo i letos. Oficiální termín vydání byl stanoven na 21.9. 2007 a já díky dobré práci distributorů měl tu čest ji přinést domů již o den dříve. Drahocený poklad jsem opatrně rozbalil z průhledného obalu, z kterého na mě koukal Jaromír Jágr. Opatrně a lehounce vychutnávajíc si každý okamžik jsem otevřel obal a DVD, které leželo uvnitř dal do mechaniky a počal instalaci. Ta proběhla stejně jako každý rok naprosto bez potíží. Poté jsem se již těšil na skutečný hokejový zážitek, neboť dle informací by změn v novém vydání mělo být opravdu hodně.
Pustil jsem tedy hru a jak už je zvykem hra naběhla rovnou do menu bez úvodního intra, které jsem viděl pokud si dobře pamatuju naposled u verze 06. Dobrá řekl jsem si, intro není důležité, hlavní je, když v NHL bude místo nerealistických miniher slibovaný plný trénik, kde si může hráč nacvičit různé herní situace. Hlavně když bude slibovaný Skill Stick, který se loni objevil pouze ve verzi pro X-box 360.
ZKLAMANÍ - to jediné co přišlo po odehraných několika zápasech a důvod?

obrazek

Režimy hry

Jako přes kopírák z loňského vydání, jako bych si spletl disk a spustil NHL 07. Zůstaly zachovány všechny ligy, ale jedna naštěstí přibyla, jedná se o AHL ligu, tedy nižší ligu NHL. Zkusil jsem dynastii, abych se podíval, zda aspoń zde je něco vylepšeno, zda třeba texty jsou oproti loňsku jiné - bohužel vše při starém.
Stupidní minihry - nájezdy a minihry zůstaly zachovány. Ze slibovaných tréniků zůstal jen rozbruslený led....

obrazek

Ovládání a chování AI v zápase

Co se ovládání týká moc změn k lepšímu není, gamepad jsem si musel nastavit, aniž bych věděl, zda je to přesně to, co potřebuju a jediný způsob jak to zjistit je v zápasu, člověk si tedy něco nastaví, spustí zápas, tam to celé odzkouší a zase zpět do nastavení, když něco nesedí jak má - opravdu velmi jednoduché :-( . Co se týká chování počítačem řízených hráčů, moc inteligence jim nepřibylo. Ale zde je přece jen prostor pro trochu chvály, jelikož přesilovky už konečně vypadají jako pravé. Obránci skutečně stojí na modré a střílejí na bránu, útočníci se stavějí do volných pozic. V oslabení zase mají hráči snahu vyhazovat puky do obranného pásma soupeře. Brankáři jsou stejně děraví a pořád stejně zmatkují jako loňi. Možná lépe reagují na střely, ale jinak je to opravdu bída, hrál jsem na střední obtížnost svůj druhý zápas a hned jsem dal 8 branek což mi příjde poněkud nereálné, protože po měsíci budu hrát na nejtěžší úroveň a stejně vždy dostane počítač nafrak. Vysoké skóre je ale také díky obráncům, kteří vás naprosto s přehledem nechají vjet do útočného pásma aniž by vás blokovali či sebrali puk.

obrazek
Grafika a zvuky

Zde opět platí, že CTRL + C a CTRL + V bylo zřejmě nejpoužívanějšími tlačítky týmu, který vyvíjel NHL 08 pro PC verzi, jelikož zde se kromě nových tracků v juke boxu nic nezměnilo. Hra používá zastaralý engine, který by se měl měnit dle dostupných informací až s další verzí hry. V grafice jsem nezaznamenal byť jedinou novou animaci třeba po vstřeleném gólu či vyhraném utkání. Zvuk je tvořen standartní kulisou na jakou jsme zvyklí u této hry nic nového však nepřibylo.

obrazek

Český komentář

Stejně jako loni hru komentuje Robert Záruba a spolukomentátor Petr Vichnar, který v průběhu hry povídá své poznámky. A stejně jako loni, je komentář nesouvislí, vytržený z kontextu, mnohdy zcela odlišný než děj na ledě. Třeba takový konec utkání, kde je úžasný prostor pro rekapitulaci zápasu není okomentován vůbec, pouze k dobru rozloučení. Hlasatel oznamuje stejně nadšeně autora gólu jako vyloučeného hráče, což mi moc reálné nepříjde.
Zatím jsem nezaznamenal žádnou novou hlášku oproti loňské sérii takže i v tomto směru obrovské zklamání.

obrazek

Sečteno a podtrženo

Po odehrání několika zápasů se mi hlavou honí jedna otázka: co je vlastně na "nové" NHL 08 nového? Odpověď je bohužel víc než jasná - téměř nic. A tak si říkám, že tento díl měl být pouhým datadiskem k loňké NHL 07 neboť kupovat něco, co už vlastně doma máte za dalších 1300 Kč se moc nevyplatí a člověku to radosti nepřidá.
Otázka je, co přinese další díl této série? Bude to opět propadák či bomba? Jisté je, že tak jako tak na reklamní kecy producentů již nedám, ale stejně budu opět mezi prvními u koho se nový díl bude hřát doma. Takže hokeji zdar!

Autor: David Ohněta

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře