Noční návštěva ZOO

8. říjen 2007 | 11.35 | | autor: ohneta
Rok se nám překulil jako hovniválová kulička a naše ZOO na Lešné začala opět pořádat noční lampiónové prohlídky. Domluvili jsme se s pár lidmi z práce a minulý týden společně vyrazili ná návštěvu zahrady. Každý půlrok dostáváme od zaměstnavatele poukázky v hodnotě dvou stokorun za nadlické úsilí vyvíjené pro firmu, za které můžeme čerpat různé služby. Platit se s nimi může i v ZOO, takže jsme každý ušetřili 80 Kč.

Otvírací doba nočních prohlídek je od 18:00 do 21:00 s tím, že brány areálu se uzavírají v 21:30. My na místo dorazili před 18. hodinou. Zakoupili si vstupenky a jelikož ZOO v nejbližší době očekává jubilejního návštěvníka, napsali sme na rubovou stránku lístku své kontaktní údaje a hodili lístky do připravené urny v očekávání, že vylosují právě jednoho z nás, a vyhrajem atraktivní cenu.
Od pátečního rána jsme měli obavy z počasí. Celé dopoledne propršelo, všichni jsme nadávali, že konečně se domluvíme na nějaké akci a počasí nám ji zkazí. Pošmourné počasí vydrželo až do odpoledních hodin. Pak se obloha začala protrhávat a i slunko vysvitlo. Ovšem ne na dlouho, okolo 16. hodiny začalo opět pršet. Naštěstí to byla jen přeháňka a v době srazu byla již pěkně modrá obloha. Ovšem ne na dlouho.
obrazek
Uvnitř tropů
Tedy v 18. hodin jsme vstoupili do areálu ZOO. První kroky nás zavedly k výplavu lachtanů. Bohužel, lachtani stávkovali a byli zalezlí ve svém domečku. Nevadí, šak oni určitě časem vylezou. Hned vedle lachtanů je nově postavená tropická hala Yukatan. Co se v ní nachází, nemusím asi popisovat. Už název nám napoví, že v ní najdeme tropické klima s tropickou faunou a florou.

obrazek
Yukatan z venku

obrazek
Jako v pralese

Tropickou halu jsme prošli 2x, bylo se pořád na co dívat. Od krokodýlů až po lenochody. Atmosféra jako v opravdovém brazilském pralese, podkreslená zpěvem ptáků. Venku se už začínalo pomalinku stmívat. Vrátili jsme se proto k hlavnímu vchodu, aby jsme si zakoupili lampiony. Jeden za 50 Kč, ale slečny měly v nabídce i dražší.
V tu dobu se obloha opět zatáhla a zemi začal skrápět nepříjemný déšť. Schovali jsme se na zahrádku jedné ze dvou otevřených restaurací, objednali si občerstvení a čekali, až přestane pršet. Situace nevypadala moc nadějně, děšť spíš sílil, než ustával. Ale co už, aspoň jsme si pokecali a zasmáli. Někteří čekání nevydrželi a prohlídku zabalili. My trpělivější jsme vydrželi a asi po 15ti minutách se dočkali konce deště. Konečně můžeme vyrazit, byla už úplná tma.

obrazek
Čekání na konec deště

Vyšli jsme tedy směrem k pavilonu žiraf. Cesta byla vytyčena loučema, které byly umístěny po krajích chodníků. Navazovaly na sebe v nepravidelných rozestupech, takže místama byla absolutní tma. Naše rozsvícené lampiony nám poskytovaly jen chabé osvětlení. Prošli jsme kolem venkovního výběhu žiraf, který sdílí společně se zebrami a nosorožci a zamířili do jejich ustájení. Na Lešné jsou žirafy 3 + 2 mláďata. Jeden samec a dvě samice. Poslechli jsme si výklad od ošetřovatele a pokračovali dále ke slonům.

obrazek
Zebra ve tmě

Pavilon slonů je umístěn v dolní části Lešné. Je asi největší atrakcí naší ZOO. Pavilon je domovem třech samic slona chobotnatého. Opět jsme vyslechli velmi zajímavý výklad, udělali pár fotek, pokochali se ladnými, těžkopádnými pohyby slonů a vyrazili k tučňákům.

obrazek
Ty si ale slon

Čas nás tlačil, díky čekání na konec deště jsme byli ve skluzu. Prodírali jsme se tmou k dalšímu stanovišti. Tučňáci nás už očekávali. Od slečny ošetřovatelky jsme se mimo jiné dozvěděli, že jeden ze stáda malých tvorů je známý cestovatel. Podařilo se mu zdrhnout z výběhu, došel až k potoku, který areálem protíká a dostal se až do místní fryštácké přehrady. Zmizení tučňáka bylo odhaleno asi až po týdnu, kdy místní obyvatel Fryštáku oznámil telefonicky zaměstnancům zahrady, že v noci cestou z hospody viděl přes cestu jít tučňáka. Utečence se podařilo odchytnout asi až po dvou měsících pobytu v přehradě. Dodnes není ošetřovatelům jasné, čím se tam živil.

obrazek
Tučnáci

Blížila se 21. hodina a my byli nakonci prohlídky. Cestou jsme se znovu stavili u lachtanů v naději, že budou venku. Nebyli. Ukecali jsme ještě ošetřovatele na poslední výklad a definitivně ukončili naši exkurzi po ZOO Zlín Lešná. Další večerní prohlídka se koná tento pátek 12.10. Kdo máte zájem, vřele doporučuju. Vemte si pro jistotu baterky, ať se neztratíte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Noční návštěva ZOO tenisak* 08. 10. 2007 - 12:34
RE(2x): Noční návštěva ZOO ohneta 08. 10. 2007 - 12:36
RE: Noční návštěva ZOO kubka 08. 10. 2007 - 12:39
RE: Noční návštěva ZOO tenisak* 08. 10. 2007 - 13:50
RE(2x): Noční návštěva ZOO ohneta 08. 10. 2007 - 22:23
RE(3x): Noční návštěva ZOO tenisak* 08. 10. 2007 - 23:07
RE(4x): Noční návštěva ZOO ohneta 08. 10. 2007 - 23:09
RE(5x): Noční návštěva ZOO tenisak* 08. 10. 2007 - 23:28
RE(6x): Noční návštěva ZOO ohneta 08. 10. 2007 - 23:35
RE(7x): Noční návštěva ZOO tenisak* 08. 10. 2007 - 23:48