Seznam změnil vzhled

18. říjen 2007 | 12.04 | | autor: ohneta
Už asi týden mě na domovské stránce seznamu viselo upozornění, že od 16.10. nebudu moct používat svůj stávající skin, který jsem měl pro zobrazování stránky seznamu nastavený. Důvod? Nový vzhled a funkce seznamu.cz.

V úterý se tedy připojím a ze zvědavosti kouknu na seznam.cz. Žádná změna, jen v tom upozornění se přepsalo datum změny o den, tedy na 17.10. Opravený termín už tým kolema Iva Lukaševiče dodržel. Včera po najetí na seznam.cz můj oblíbený skin nadobro zmizel. Vybafla na mě stránka v základní podobě, až jsem se té příšery lek. Ještě že vývojáři pár skinů nechali, jinak bych se při každém spuštění pc stresoval. Vybral jsem si tedy takový, který lahodil mému oku.
Tak nastaveno a vzhůru do zjišťování novinek. Asi nejzásadnější změna spočívá v tom, že si sami můžete nastavit panely, které se vám budou zobrazovat. Ty si pak můžete ještě doupravit dle různých kritérií, jako třeba počet zobrazujících se zpráv, zobrazovaní náhledů článků, volba regionu, či TV stanic.

obrazek
Okno Přidat obsah

Máte tedy vybráno. Ale co to? Stránka je jakási nepřehledná, tohle chci mít napravo, tohle zase dole. Žádný problém, stačí myší najet na horní okraj panelu, až se zobrazí černý kříž. Pak stačí kliknout a přesunout panel na vámi požadované místo. A je vymalováno, konečně máte na své domovské stránce pořádek.

obrazek
Přesouvání panelů

Změny se mě celkem zamlouvají, dříve jsem měl na stránce zobrazeny věci, které jsem vůbec nevyužíval. Akorát doufám, že časem rozšíří nabídku skinů. Je sice možnost vložit svůj vlastní css styl, ale pro mě zcela nesmyslná.
Teď bych to měl nějak elegantně zakončit. Ale zrovna mě vypl mozek. Že by další výpadek v toku myšlenek? Musím říct svému programátorovi, ať s tím něco udělá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře