Vypadni ty stará p..o!

31. prosinec 2007 | 12.00 | | autor: ohneta

Dlouho jsem přemýšlel, jaký nadpis mám zvolit. První mě napadl tenhle, zprvu jsem ale neměl odvahu ho použít. Napadla mě spousta alternativ nadpisu, ale nakonec se mi tenhle titulek zdál být nejvýstižnější. Pokud jsem jím někoho pohoršil, tak se velmi omlouvám. Škoda jen, že se za tuto větu neomluvil její autor.

Po vyslechnutí téhle věty jsem zůstal v šoku. A nejen já. V šoku zůstala i osoba, které byla tahle sprosťárna určena. Moc často se mě nestává, že bych nebyl schopen okamžitě zareagovat na nějakou průpovídku, nebo sdělení. Tohle mne však dokonale zmrazilo, nebyl jsem schopen se snad ani nadechnout. Člověk si až po chvíli uvědomí (až procitne z počátečního šoku), v jakém světě se vlastně pohybuje a mezi jakými hulváty je nucen žít.

Byl pátek, pracovní den jako každý jiný.

Směna ten den byla jako každá jiná. Byl to poslední den, kdy byly v akci hrozny. Konečně poslední den, říkali jsme si s kolegy. Lidi bláznili, kilo za dvacku není přeci každý den. Pomalu nestíháme doplňovat, zákazníci nám střapce berou pod rukama. A uklízet rozšlapané kuličky na zemi už vůbec ne. Volám tedy na pomoc naší uklízečku, aby podlahu u hroznů párkrát přejela mašinou. Taková rozšláplá kulička dokáže divy, když na ni šlápnete a uklouznete po ní, vystřihnete ukázkového dvojitého axela - bohužel s pádem. A že těch bobulí na zemi už bylo. Konečně přijíždí uklízečka s mašinou a na chvíli bude kolem hroznů bezpečno.

A tehdy to přišlo. Okolo místa, kde máme hrozny vyskládané, byl zrovna chumel lidí, kteří si vybírali ty nejlepší střapce. Proto musela naše pracovnice úklidu před tím chumlem zastavit a slušně zákazníky poprosit, zda by mohli ustoupit a nechat ji projet kolem. Bohužel, zastavila zrovna před stojánky na sáčky a bránila tak v přístupu k nim. Kde se vzal, tu se vzal statný padesátník, oděný v padnoucím obleku. Jelikož si chtěl taky nabrat svou porci vitamínů, zamířil si to k prvnímu stojánku se sáčky. U něj však (bohužel) tou dobou stála uklízečka se svým strojem a čekala na volnou dráhu před sebou. Místo slušného a zdvořilého "s dovolením" , jak by se na takového gentlemana v padnoucím sáčku slušelo, vypadla z jeho úst těžko pochopitelná věta: Vypadni ty stará p!čo, chcu si vzít sáček. A uklízet máš v noci. V tu chvíli by se ve mně, ale i v mé takto oslovené kolegyni, krve nedořezal. Zůstali jsme oba dva jako opaření. Nad takovým jednáním pár jedinců, opravdu zůstává rozum stát. Co naplat, že další stojánek se sáčky se nacházel hned naproti tomu zatarasenému, on si ty sáčky musel brát zrovna z něho.

Již nesčetněkrát jsem slyšel, jak jsou zaměstnanci různých super, hyper a megamarketů otrávení, neochotní a bůhví jací ještě. Ale nad tím, jací jsou někteří zákazníci se nepozastavuje snad nikdo. Když si ulevíte před šéfem, jak jsou někteří sprostí, odpoví vám na to, že to máte přecházet. Ale ono to pořád přecházet nejde. Náš zákazník, náš pán, říká se. Ne vždy toto přísloví platí. V určitých situacích se na toto pravidlo nemůže brát zřetel a je třeba bránit svou důstojnost. Když vás takhle nějaký zákazník napadne, je těžké se hned na dalšího zákazníka usmívat.

Kdo nedělal v obchodě, nebo nepřichází pracovně do častého styku s cizími lidmi, asi nepochopí. V obchodě dělám už několik let a setkával jsem se s různými výtkami od zákazníků. Tahle byla, bohužel, z toho nejhrubšího zrna. Velmi mě mrzelo, že na toho hulváta musela narazit zrovna tahle uklízečka. Ne, že bych to přál nějaké jiné kolegyni, ale zrovna tahle paní patří k těm nejsvědomitějším, jaké firma zaměstnává. Bohužel, pokud se denně pohybujete mezi tolika lidma, je jen otázkou času, kdy narazíte na vola.

Abych tenhle článek s vulgárním nadpisem i trochu odlehčil, musím napsat, že se setkáváme i s usměvnými příhodami. Naposledy to byla ta, kdy paní na informacích vznesla připomínku, aby vedení obchodu instalovalo na různých místech prodejní plochy lavičky. Prý, než celý obchod projde, tak je velmi unavená a ráda by si mezi nákupem někde odpočinula.

A teď mě omluvte, letím do OBI mrknout po nějakých těch lavečkách :-).


Příště: Prosiecka dolinaZpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vypadni ty stará p..o! vojtahavel 31. 12. 2007 - 17:34
RE: Vypadni ty stará p..o! hablina 01. 01. 2008 - 16:58
RE: Vypadni ty stará p..o! sargo 01. 01. 2008 - 17:38
RE: Vypadni ty stará p..o! kvetak 01. 01. 2008 - 18:36
RE(2x): Vypadni ty stará p..o! ohneta 03. 01. 2008 - 17:13
RE: Vypadni ty stará p..o! andiesek®blbne.cz 03. 01. 2008 - 17:04
RE(2x): Vypadni ty stará p..o! ohneta 03. 01. 2008 - 17:14