Zapněte Temelín, vyhráli jsme

14. leden 2008 | 15.01 | | autor: ohneta

Zapněte Temelín, vyhráli jsme!!!, neslo se různými internetovými diskusemi. Pro podobné výkřiky českých fandů byl po ránu opravdu vážný důvod. Vždyť česká fotbalová reprezentace se dostala po dlouhých 45 letech do finále nejprestižnějšího turnaje naší planety. Sic turnaje pro dvacetileté, ale to nesnižuje dosažený úspěch, který můžeme označit jako fotbalový zázrak. Vždyť MS se hraje jen ve třech věkových kategoriích.

Kdo z nás znal před turnajem jména Kúdela, Mazuch, Petr a další. Snad jen zarytý fotbalový fanda. A tihle mladíci, měsíc odtržení od svých rodin tak srdnatě bojují za svůj životní úspěch. Co se nepodařilo generaci Nedvěda, Kollera, Rosického si tihle mladíci splní na začátku své profesionální kariéry. Nepředvádí žádný hvězdný fotbal, nehrají na krásu, v osmifinále a hlavně ve čtvrtfinále proti Španělům při nich stálo obrovské štěstí. Ale bojují a to je zdobí a hlavně posouvá tam, kde právě jsou. Pro český fotbal svítá malá jiskřička naděje. Roste nová generace hráčů, kteří budou v budoucnu schopni vytáhnout reprezentaci do vyšších pater? Nebo po úspěchu na MS rychle vyhasnou a vše bude jako doposud. Věřme, že první možnost je ta správná.

Velmi jsem se pobavil u reakcí českých fandů v komentářích pod články o našem vítězství. Dlouholetý česko-rakouský spor o JE Temelín dodal tomuhle duelu to pravé koření. Vzkazy hráčům před utkáním typu Bojujte za Temelín, Rakouský fotbal ne, Temelín ano, nebo Když nám rakušáci blokují hranice, zablokujte jim postup do finále, hovořily za vše. Snad každý z nás pocítil takové malé zadostiučinění. Dobře jim tak, to máte za blokády. I samotní hráči při jednom online rozhovoru hovořili, že budou bojovat i za Temelín.

Přejme našim mladíkům, ať dosáhnou na metu nejvyšší. Zbývá jim k tomu jen jeden malý velký krok. Porazit lepšího ze semifinálového duelu Argentina – Chile. Už teď jsou hrdinové, bez ohledu na finálový výsledek. Jen mám obavu z toho, že pánové v ČMFS se budou bít do prsou, jak skvěle vedou náš fotbal. Kluci, v neděli to snad už nějak dotáhnete do vítězného konce.

P.S.zprávu, zda na vítězství českým mladíků reagovala i JETE, agentury doposud nevydaly


Příště: Nevadí, jste naši hrdinové


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře