Objevil jsem mrtvolu

27. říjen 2007 | 16.05 | | autor: ohneta
Dnes jsme měli v práci opět jeden perný den. Je sobota, první den platnosti letáku. Důchodci mají sportovní den, ti mladší s nimi trénují, aby v důchodovém věku nezaostávali za ostatními. Jak už se to v sobotu stává pomalu zvykem, zboží nám přijelo nadvakrát. První várka hned ráno v 6:00 se vzkazem, že zbývajících 7 palet dojede druhým kamionem.

Pominuli-li fakt, že nedojelo druhým kamionem, ale asi tak čtvrtým až o půl 12, užili jsme si zas srandy kopec. Jinak se sobotním nájezdům našich nenažraných spolubčanů neubráníte. Pokud to neberete s humorem, tak vás v brzké době čeká převoz do nejbižší psychiatrické léčebny. Dokonce mě ani nerozhodila ženská, která se dožadovala hlívy ústřičné, jenž byla ještě tou dobou na rampě stojícím kamionu, zaskládaná asi ještě sedmi paletami jiného zboží. Na její poznámku, že si má skladník pohnout se skládáním kamionu, jsem klidným hlasem odpověděl, že mu může jít pomoct. Jak jsem očekával, nešla. Fiflena jedna.
Ještě větší srandu jsme zažili ve skladě. Kde se vzala, tu se vzala na podlaze přejetá myš. Čirou náhodou jsem ji objevil já a hned jsem na to zodpovědně upozornil našeho skladníka Jardu. Jardo, máš tu přejetou myš, křiknul jsem na něho do kamionu. Já jsem ju nepřejel, opáčil a dál se věnoval rozsypané paletě brambor na uskladnění za 94.90 Kč. Okolojdoucí ženské začaly při pohledu na rozjetou myšku postupně pištět. Hysterky. Začal jsem se pídit po tom, kdo má zločin na svědomí. Pátrání složité nebylo. Když jsem já vstoupil do skladu, mrtvola tam ještě nebyla. Na tom místě, kde jsem hlodavce objevil, jsem se míjel s nápojářem táhnoucí paletu vody z Labe za neuvěřitelných 2,90 Kč. Ha, mám prvního podezřelého. Místo činu jsem zabezpečil a nález jsem zdokumentoval svojí novou Nokií N73. Zašel jsem na prodejnu za nápojářem Přemkem a označil ho za vraha myší. Ani se nijak nebránil, ba ani nezapíral. Nebyl si sice vědom toho, že myšku přejel, ale doznal se, že když tama projížděl, tak žádná myš mu v cestě nepřekážela.
Jelikož spravedlnost musí být a smrt nevinné myšky nemůže zůstat bez potrestání viníka, rozhodl jsem, že dnešní směnu věnuje památce přejeté myšky a bez nároku na honorář. Takový mírný trest jsem zvolil proto, že nemůžu dokázat, zda-li myška nechtěla spáchat sebevraždu. Ať zž to bylo jakkoliv, dnes vyhasl zbytečně život jednoho živého tvora. Čest její památce, čtenáře prosím o minutu ticha.
P.S. hlasujte v anketě.

obrazek

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Objevil jsem mrtvolu valach ostravski 27. 10. 2007 - 17:47
RE(2x): Objevil jsem mrtvolu ohneta 27. 10. 2007 - 17:49
RE: Objevil jsem mrtvolu tenisak* 27. 10. 2007 - 22:28
RE: Objevil jsem mrtvolu :/ 27. 10. 2007 - 22:47
RE(2x): Objevil jsem mrtvolu cumak 28. 10. 2007 - 10:18
RE(2x): Objevil jsem mrtvolu ohneta 29. 10. 2007 - 10:40