Ohnětovy patálie - aktualizováno

1. listopad 2007 | 16.11 | | autor: ohneta
Mám zkrátka smůlu, ale to u mě není nic nového. Když něco zařizuji, nebo něco objednávám, tak se vždy vyskytne nějaký problém. Třeba takový, jaký se mi přihodil dneska. A za vše může Česká pošta.
Minulý týden ve čtvrtek jsem našel ve schránce oznámení o nedoručeném psaní určeného do vlastních rukou. Byl jsem zrovna v obchodě, když chodila pošťačka. Honem jsem hodil nákup domů, popadl občanku a vyběhl ven v domnění, že pošťačku dohoním o pár ulic dál. Nedohonil, jako by se po ní slehla zem. No nic, zítra se budu muset stavit na poště.
V pátek jsem šel do práce na ráno, takže hned z práce jsem vyrazil na poštu, která je vzdálená asi 10 minut pěšky. Nechtělo se mi ssebou tahat kolo, nechal jsem ho proto v práci s tím, že se pro něj vrátím. Tak jsem tedy vyrazil. Zachvilku jsem byl na náměstí před poštou. Vytáhnu proto peněženku, abych si nachystal oznámení o uložení zásilky a občanku. A ejhle, občanka nikde, já vůl jsem ju nechal doma ležet na skříni, jak jsem včera neúspěšně doháněl tu pošťačku. Jsu debil. Dnes už ale do města znova nepůjdu, na to bych se mohl z vysoka.
Překulil se víkend a nastalo pondělí. Měl jsem volno, ale jaksi jsem se nemohl přemoct, abych vyrazil do města. Nechám to tedy na úterý a veznu to rovnou z práce. A hádejte co, v úterý se mi opět nechtělo. Stejně musím poslat balík, tak tam půjdu ve středu i s tím balíkem a zabiju tak dvě mouchy jednou ranou. Rozhodnuto jest. Avšak doma nastal problém. Není krabice, do které bych mohl zabalit to, co jsem měl poslat. Nevadí, na poště krabice prodávají. Tak znovu po práci si to šinu na poštu. Občanku i lístek mám, takže mě nic nebrání v úspěšném splnění úkolu. Ve vestibulu si z osudí vytáhnu lístek s pořadovým číslem 204 a čekám, až na mě přijde řada. Asi po dvouch minutách čekání se na obrazovce objěví mé šťastné číslo. Přistoupím k okýnku a podám obsluhující slečně občanku s oznámením. Slečna cosi naťuká do pc, mrkne do monituru a začíná hledat mé psaní. Napřed hledá v jedné hromádce, pak v druhé a i dokonce v třetí. Znovu se vrací k té první a furt nic. Po chvíli ji přijde napomoc i kolegyně od druhé přepážky a hledají můj dopis obě dve. Bezvýsledně. Slečna volá na pomoc někoho z reklamačního. Slečna mě usazuje nazpět do čekárny, že mě zavolá až to najdou. Usazuju se na dřevěnou lavici a čekám. Je mě příšerné horko. Asi za 5 minut mě s omluvou oznamuje, že to nemůžou najít a že když jim dám své telefonní číslo, že se mi ozvou. Souhlasím, nadiktuju ji svůj mobil a odcházím.
Tím má smůla ale ještě nekončí. Potřebuju přeci poslat ještě ten balík. Přesunuju se k vedlejšímu okýnku, abych se zeptal, zda prodávají krabice. Ano, zní odpověď, ve stánku ve vestibulu, ale dneska tam mají bohužel inventuru. Já se na to opravdu už vyseru, pomyslím si. Cestou k východu se zastavuji ještě pro informaci, zda když můj dopis nenajdou, jestli mi dají aspoň nějaké potvrzení, že se ztratil. Člověk nikdy neví, zda to bylo něco důležitého, nebo jen nějaká prkotina.
Asi po čtyřiceti minutách opuštím budovu České pošty a vracím se zpět do práce, kde mám zaparkované kolo. Nasednu a uháním si to k domovu. Asi v půli cesty uslyším z kapsy známou No more Sorow od LP. Vytáhnu tedy mobil z ponožky, vidím zlínské číslo. Zvednu to a vysmátá paní reklamní mi oznamuje, že dopis se našel. Na poštu ale dnes už znovu nejdu. Stavím se tam až zítra. Co mě tam asi tak čeká?

AKTUALIZOVÁNO: Dnes jsem konečně vše vyřídil. Dopis jsem vyzvedl až po pracném vysvětlování. Jak jsem očekával, byla to hovadina. Už vím, proč si banky účtují nesmyslné poplatky. Má milá banka chtěla vědět, zda jimi vedený zústatek na mém účtu souhlasí se skutečností. A takovou hovadinu posílají rekomando a ještě k tomu do vlastních rukou.
A balík jsem též poslal, trafika s krabicemi byla už otevřená.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ohnětovy patálie - aktualizováno tredici 31. 10. 2007 - 18:36
RE(2x): Ohnětovy patálie - aktualizováno ohneta 31. 10. 2007 - 19:50
RE: Ohnětovy patálie - aktualizováno kubka 31. 10. 2007 - 18:42
RE(2x): Ohnětovy patálie - aktualizováno ohneta 31. 10. 2007 - 19:49
RE: Ohnětovy patálie - aktualizováno valach ostravski 31. 10. 2007 - 19:38
RE(2x): Ohnětovy patálie - aktualizováno ohneta 31. 10. 2007 - 19:49
RE(3x): Ohnětovy patálie - aktualizováno tenisak* 31. 10. 2007 - 22:21
RE(4x): Ohnětovy patálie - aktualizováno ohneta 01. 11. 2007 - 14:56