Stará slečna není zkamenělé dítě

4. listopad 2007 | 10.03 | | autor: ohneta
Stačí se jen podívat do telefoního seznamu. Taková spousta jmen, jak asi vznikla? Najdeme v něm jména obyčejná, tak i jména nevšední, ba i srandovní. Nad jménem Novák, nebo Musil se nikdo z nás ani nepozastaví, ale třeba nad takovým Čurdou už asi jo.

Ještě více úsměvu na tváři vám vyvolá spojení takového jména s nějakou činností. Byť nechtěně. Jak se každý jmenujem už nijak neovlivníme, virtuálně za to můžem poděkovat svým předkům, za křestní jméno svým rodičům. Vzpomínám si, jak kdysi v silvestrovském programu vyprávěli sportovní komentátoři své hlášky, které by raději nikdy neřekli. Už nevím jestli to byl Záruba, nebo Vichnar, ale podařilo se mu říct celkem dobrou hlášku při komentování hokejového utkání. Ta zněla: Vykoukal vysunul Ptáčka a ten zavěsil. Takových hlášek existujou snad desítky.
Třeba v pátek nás v práci pobavilo hlášení místního rozhlasu, které vyzývalo slečnu Starou, aby se dostavila k pokladnám. Může být vůbec slečna stará? Teoreticky může, ale to jsou spíš vyjímky. Mnohem víc mně ale pobavil jukebox na našem regionálním rádiu, kde si jedna maminka přála zahrát písničku k narozeninám své dcery. Telefonický vzkaz zněl asi takhle: Dobrý den, chtěla bych nechat zahrát k osumnáctinám své dcery písničku Zkamenělé dítě. To jsem vyprskl smíchy. Jojo, někdy nevědomky vyplodíme takové hlášky, které bysme jen tak neřekli.
I tady na píše.cz máme dost pseudonymů, které by se daly použít. Napadá vás nějaká hláška, která by byla složená ze jmen zdejších blogerů? Třeba hláška typu Ohněta si s koblihou v puse pinkal tenisákem o zeď a těšil se domů na květákovou polívku. Jelikož měl už zmrzlý čumák, šel se raději dívat na film, který se jmenoval Můj dům.
Takže pište do komentářů, jsem zvědavý, co vyplodíte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stará slečna není zkamenělé dítě tenisak* 04. 11. 2007 - 10:06
RE(2x): Stará slečna není zkamenělé dítě ohneta 04. 11. 2007 - 19:25
RE(3x): Stará slečna není zkamenělé dítě tenisak* 05. 11. 2007 - 10:59
RE(4x): Stará slečna není zkamenělé dítě tenisak* 05. 11. 2007 - 11:02
RE(5x): Stará slečna není zkamenělé dítě ohneta 05. 11. 2007 - 14:34