Tragická Nova

18. listopad 2007 | 11.53 | | autor: ohneta
Včera proběhl na naší vaší televizi Nova dlouho očekáváný fotbalový zápas mezi Českem a Slovenskem. Podle předpokladů v něm naši fotbalisté porazili naše východní bratry 3:1. Podle výsledku se zdá, že to byl zápas jednoduchý, ale opak je pravdou. S výsledkem jsem byl spokojen, s hrou víceméně taky, ale s čím jsem byl hrubě nespokojen, byl komentář k tomuto zápasu.

Tentokrát Nova zvolila netradiční formu komentování. Komentáře se ujali dva komentátoři, jeden Čech a druhý Slovák. Nápad to byl geniální, ovšem provedení už pokulhávalo. Fotbalové přenosy na Nově jsou jedna velká tragédie, ten včerejší tomu dal korunu. První šok jsem zažil, když se na obrazovce objěvil Poulíček, lek sem se, že to bude i moderovat. Naštěstí moderoval jen jakési předzápasové studio se šéfy obou fotbalových svazů. Potom začal zápas, za českou stranu se jal komentování pan Radotínský.
A tu začalo to, co mi nejvíc vadilo. Neustálé navážení se do slovenských hráčů a naopak vychvalování těch našich. Je jistě složité zůstat objektivním, ale na druhou stranu je to profesionál. No, nad tímto jeho označením se musím pousmát. To opravdu Nova nemůže najmout někoho, kdo by dovedl komentovat s nadhleden a divákovi přenos ještě víc zpříjemnit? Pan Radotínský viděl všechno možné, jen ne chyby českých hráčů. V určitých momentech jsem se za něj úplně styděl, jeho slovenský kolega si o něm musel myslet pěkné věci. Přesně to vystihl jeden komentář na jednom sportovním serveru. Zněl asi takto: chudák jeho slovenský kolega, určitě si myslel "boha, ty si ale ko*ot". Sice vulgární, ale trefné.
Když se tak zamyslím, Nově by měli zakázat vysílat všechny sportovní přenosy. Asi největším úspěchem této televize bylo komentování MS v ledním hokeji. Kdo to viděl, dá mi za pravdu. Komentáře Titelbacha můžou vstoupit do historie trapáren. Jako celá Nova se svými estrádami a akčními zprávami. Bohužel se situace k lepšímu asi jen tak rychle neobrátí. Euro 2008 bude vysílat Prima, přinese tahle změna i zkvalitnění komentátorů? Bojím se, že asi ne.

P.S. tímto se chci omluvit slovenským chalanům za toho našeho komentátora. Byl opravdu tragický

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tragická Nova tenisak* 18. 11. 2007 - 12:04
RE(2x): Tragická Nova ohneta 18. 11. 2007 - 13:08
RE(3x): Tragická Nova tenisak* 21. 11. 2007 - 20:54
RE: Tragická Nova kubka 18. 11. 2007 - 13:06
RE(2x): Tragická Nova ohneta 18. 11. 2007 - 13:08
RE: Tragická Nova c3nda 18. 11. 2007 - 17:17