Brazilská kočka údajně porodila štěňata

21. listopad 2006 | 14.23 | | autor: ohneta
Brazílie je země zázraků, ale to, co se zde mělo udát před několika dny, pobouřilo velké množství vědeckých odborníků. Ti rezolutně odmítají uvěřit tomu, co je jim předkládáno. Osmnáctiletá studentka Cassia Aperecida de Souza z města Passo Fundo přistihla svou černobílou kočku při sexuálních hrátkách se psem od sousedů. Po třech měsících se pak stala očitou svědkyní údajného přírodního zázraku.

obrazek

Její mazlíček totiž přivedl na svět prý hned šest mláďat. Tři koata, která nepřežila porod a tři štěňátka, jež se mají čile k světu. Nad vrhem nevěřícně kroutil hlavou nejen Cassiin manžel Rogerio, ale zamotal hlavu také odborníkům, kteří nedovedou pochopit, jak se něco takového mohlo stát a hledají racionální vysvětlení.

Podle nich je křížení psů a koček zcela vyloučené, protože patří k odlišným živočišným druhům a jsou geneticky úplně rozdílní.obrazek


"Přestože by ve vědě člověk neměl nikdy říkat nikdy," zdůrazňuje profesor Robin Dunbar, expert na evoluci z liverpoolské univerzity, "něco takového se mi zdá značně nepravděpodobné."

Český odborník je k události skeptický

"To je mezidruhové křížení, to je nesmysl. Možná tak osel - kůň, ale tohle, to opravdu ne," řekl Novinkám zástupce vedoucího katedry speciální zootechniky České zemědělské univerzity Roman Stupka.

Jasno by do celé záležitosti měly vnést krevní testy, jež hodlají provést experti z univerzity v Passo Fundo. Odborníci se zatím shodli na dvou možných verzích. Může jít o zmutovaná koata, nebo se kočka, jež ztratila svá mláďata, mohla nepozorovaně ujmout psích sirotků, kteří přišli o vlastní mámu.obrazek


Ani jedna z těchto možností se příliš nelíbí majitelce kočky Mimi, jež netrpělivě čeká na výsledky krevních zkoušek v přesvědčení, že se právě ona oprávněně pyšní jedinými exempláři kočkopsů, kteří jsou vůbec na světě.

A co vy, taky tomu nevěříte stejně jako já?


novinky.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Brazilská kočka údajně porodila štěňata paulina 09. 01. 2009 - 09:28