Tenisák chtěl vyhrát (a Ohněta taky)

15. prosinec 2007 | 23.55 | | autor: ohneta
Ahoj ty náš zmrazený a znovu rozmrazený Tenisáčku. Všichni jsme Tě tu odrazovali od Tvého zoufalého činu zmrazení. Ale ty sis nedal říct a stál sis za svým. A dopadl si tak, jak si dopadl. Zapoměli tě rozmrazit a teď díky tomu trčíš kdesi v daleké budoucnosti. Kdybys nám aspoň pověděl, jaké jsou naše osudy.

Ale ty nic, jen čekáš na zázrak, že tě někdo pošle nazpět do naší doby. Ale to se asi nestane, protože tě mají ti budoucí lidé jako historický unikát. Určitě tě budou nějak testovat, zavádět do tebe nějaké trubičky, aby se ujistili ve správnosti Darwinovy teorie (r)evoluce. Ale máš cos chtěl. Chtěl si poznat lepší svět, tak poznávej. Víš co si o tom myslím já? Svět už lepší nebude, on totiž už lepší byl. Teď to s námi, a i s tím světem jde z kopce. Je to jako s malým dítětem. Narodí se do toho našeho špinavého světa bílé jako pírko. Takové čisté, nezkažené. Je bezprostřední a má každého rádo. Věří v dobro a spravedlnost. Zkrátka má čistou duši. Toto období "čistoty" trvá jen do určitého věku, kdy si začne uvědomovat zákony "přežití". Začne se prosazovat a to i někdy dosti nevybíravým způsobem. Tento způsob okoukalo od nás, od nás dospělých. Postupem času začne ono pírko tmavnout, až nakonec nikdo nepozná, že bývalo kdysi bílým, jako čerstvě padlý sníh. Lze vůbec, nebo je v možnostech lidstva udržet jeho bílou barvu navěky? Odpovím si sám. Nelze. A tuto skutečnost nezměníš ani Ty a ani já. Je to začarovaný kruh, ze kterého nejde ven. Škoda.

Sice vím, že jsi udělal tímto činem chybu, ale na druhou stranu Tě chápu. Chtěl si poznat ten lepší svět, a vstoupením do projektu IceLift si věřil, že se do něho dostaneš. Lepším řešením by pro Tebe, ale i pro nás všechny bylo, najít ten lepší svět na jiné planetě. Je otázka, jak dlouho by lepší byl. Vše záleží na tom, jak by nám lidem dlouho trvalo, ten mimozemský svět zkazit.

P.S. chci už konečně něco vyhrát :).

Pro dokreslení myšlenky přidávám názorné video čisté duše.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tenisák chtěl vyhrát (a Ohněta taky) kecka* 16. 12. 2007 - 00:15