Otec rodiny umrzl

7. prosinec 2006 | 10.44 | | autor: ohneta
V oregonských horách našli ve středu tělo Jamese Kima, který se v neděli vydal hledat pomoc pro svou ženu a dvě malé děti. Sníh je uvěznil v horách. Po týdnu se James Kim vydal pro pomoc v lehkých šatech, protože neměli co jíst ani čím topit v autě. Jeho ženu a dcery zachránili v pondělí.

Muži se podařilo v nepříznivých podmínkách, ve sněhu po kluzkých skalách po cestě, kterou blokovaly popadané stromy, ujít 12 kilometrů. Jeho tělo našli záchranáři v jedné rokli ve sněhu. Muž nebloudil, jasně mířil na jihozápad a pak do nížiny, do oblasti, kde jsou drenáže, aby našel pomoc.

"Vypadá to, že měl velkou motivaci a věděl, co dělá, šel dolů," uvedl zástupce šerife Brian Anderson a dodal: "Připadá mi jako nadčlověk, když byl schopen ujít takovou vzdálenost poté, co strávil v autě devět dní." Rodiče se přitom živili bobulemi, protože suchary nechávali pro sedmiměsíční Sabinu a čtyřletou Penelope. Kimova žena Katti obě děti kojila.

Také pátrač Robert Graham byl ohromen, co muž dokázal: "Strávili jsme tam hodiny a jen málo jsme postoupili. Podmínky byly velmi těžké, byla zima, terén byl neprůchodný, strávit v něm jediný den je velmi vyčerpávající."

Katti se podařilo i s dětmi zachránit v pondělí, když jeden z pilotů vrtulníků zahlédl, jak mává deštníkem. Ona i děti byly v dobrém zdravotním stavu, v nemocnici strávily jedinou noc.


novinky.cz


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Otec rodiny umrzl honza* 10. 01. 2007 - 22:39
RE: Otec rodiny umrzl saba 02. 10. 2009 - 13:38