Co se mi mihotá na monitoru

28. leden 2008 | 19.04 | | autor: ohneta
Krom pracovní plochy windowsů a editoru píše.cz je to i pár her. Ne, nejsem závislák na hraní pc her, vždyť ani nemám na pc žádnou instalovanou. Stejně bych ji asi ani nerozjel, protože můj pc potřebuje omladit a zmodernizovat.

Co tedy hraju, když nemám žádnou hru instalovanou? Přece flashovky. Pustím prohlížeč, párkrát kliknu a hra se mi už rozjíždí. Naposledy jsem hrál 3 hry, které mě dokonce i zaujaly. Jedna logická, druhá dalo by se říct taky a třetí oddychová sportovní.


Get the Glass!


1.JPG


Výborná hra! Taky byla vyhodnocena, jako nejlepší web loňského roku. Nádherná grafika, poutavý děj, zkrátka paráda. Vašim úkolem je ujet policii. Pohybujete se po vyznačené cestě pomocí hrací kostky. Jaké vám padne číslo, o tolik polí se posunujete. Každé pole je vyznačeno kartou. Je pět druhů karet. První, pojmenovaná Hot Pursuit, je vlastně taková vložená hra do hry. V ní musíte např. ujíždět autem policii po klikaté cestě a nesmíte s ní sjet. Pokud to dokážete, získáte část kódu, který budete potřebovat na konci hry.


2.JPG

Další karta je označena heslem Mastermind. Zde musíte souhlasit, či nesouhlasit se zadaným tvrzením. Správná odpověď:: hod navíc. Třetí karta Fortune: výhra, posunete se o daný počet polí vpřed. Poslední karta chybějící do výčtu nese název Misfortune, tedy opak té předchozí. Pokud se zastavíte právě na ní, tak vás posune zpět o daný počet polí. Poslední karta je bonusová. Když se zastavíte na ní, máte možnost házet ještě jednou.


4.JPG

Co se stane, když vás dohoní policie. Zatkne vás a převeze vás do vězení nesoucí jméno Milkatraz. Ale pozor, hra zde nekončí. Máte možnost kliknout Risk Escape. Ocitnete se v temné místnosti, kde na vás čeká Kolo štěstí. To vyřkne váš osud. Pozor! Pokud si na kole nevytočíte Game over, pokračujete dál. Máte totiž 3 životy.


3.JPG

Pokud zdárně zvládnete všechny zkoušky, dostanete se až k jakémusi trezoru. Abyste se dostali dovnitř, potřebujete kódy, která jste získaly vždy po zdárně dokončených Hot Pursiutech. Pokud jste trezor otevřeli, čeká na vás poslední finální úkol. Tím hra končí. Avšak abych nebyl příliš optimistický, tak asi některé z vás zklamu. Ke hře je potřeba umět anglicky. Kdo anglicky rozumí jen každé páté slovo, má šanci se dostat až do trezoru, ale vevnitř pohoří. Ale i tak stojí zato si tuto flashovku zahrát.

Hru Get the Glas si můžete zahrát na této adrese. Po načtení klikněte na tlačítko Fullscreen.


Orlí hnízdo


5.JPG

O dalších hrách už stručněji. Orlí hnízdo je jednoduchá logická flashovka. Malé Natálce unese orel panenku Ančičku do svého hnízda vysoko v horách. A Natálka se rozhodne panenku dostat ze spárů velkého orla. A vy ji v tom máte pomoci. Stačí zapojit trošku mozek a určitě se vám to povede.


6.JPG

Na cestě za panenkou na vás čekají různé překážky, které musíte překonat. Nejsou ale moc obtížné, ale snad se u některých i zapotíte.

7.JPG


Hra se ovládá kompletně myší, žádné složité bušení do klávesnice. Jako oddychovku vřele doporučuju, ale baví jen při prvním hraní. Pak už znáte postup, takže opětovné hraní postrádá patřičné napětí.

8.JPG

Hru Orlí hnízdo hrajte zde.Kancelářský golf


9.JPG


Poslední hra je určena pro pracovní povaleče. Nudíte se v práci? Tak se nějak zabavte. Udělejte si ze svého pracovního stolu golfové hřiště, přesně tak, jak to vidíte v téhle hře.

11.JPG

Na výběr máte ze třech levelů. Dva devítijamkové a jeden osumnáctijamkový. Můžete si vybrat i barvu svého golfového míčku.

10.JPG

A že máte v kanceláři další 3 kolegy? Tak to je tahle hra stvořena přímo pro vás. Hry se můžou účastnit až čtyři hráči, čím víc hráčů, tím víc zábavy.

12.JPG

Minigolf si můžete zapinkat po kliknutí na tenhle odkaz.

Tak doufám, že jsem vám dal aspon trochu užitečné tipy na zahnání nudných chvilek.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co se mi mihotá na monitoru roxy009 28. 01. 2008 - 20:10
RE: Co se mi mihotá na monitoru hablina 29. 01. 2008 - 09:44
RE: Co se mi mihotá na monitoru kecka* 29. 01. 2008 - 10:37
RE: Co se mi mihotá na monitoru vojtahavel 29. 01. 2008 - 18:11
RE: Co se mi mihotá na monitoru sazy 04. 02. 2008 - 13:07