Jak jsem propadl Travianu

12. únor 2008 | 23.39 | | autor: ohneta
Na internetu se to jen hemží různýma online hrama. V poslední době je asi nejpopulárnější ta, kterou znáte pod zkratkou WoW, tedy World of Warcraft. Kecka by mohla vyprávět, určitě mi tuhle poznámku promine. Přiznám se, že jsem párkrát zabrousil na domovské stránky a fóra o téhle hře, ale nijak zvlášť mě nechytla.

Později jsem náhodně narazil na článek, který se věnoval hře Travian. Pokud si tenhle článek čte někdo, kdo se ve světě online her vyzná, tak věřte, že jsem dřív o Travianu vůbec neslyšel. Ze zvědavosti, na základě onoho zmíněného článku, jsem klikl na odkaz a zaregistroval jsem se. Za zkoušku přece nic nedám. Po vyplnění nezbytných údajů jsem tedy mohl začít hrát.

Ve stručnosti napíšu, o co vlastně v Travianu jde. Nemá cenu se tu o pravidlech a cíly hry obšírněji rozepisovat, protože stačí zadat do googlu slůvko Travian a vyvalí se na vás kopa odkazů s podrobným infem o hře. Travian je vlastně budovatelská strategie se vším všudy. Dostanete svou vesnici se třemi osadníky, kterou musíte dále rozšiřovat. Stavíte různé stavby, budujete armádu, odoláváte útokům jiných hráčů, nebo sami loupíte. Musíte se starat i o obživu vlastního obyvatelstva, těžbu důležitých surovin atd.

Mnoho lidí popisuje, kolik jim hraní Travianu zabere času. Ano, pokud chcete být úspěšní, nějaký čas tomu obětovat musíte. Ale pokud hrajete jen pro zábavu, není nezbytné sedět 24 hodin u počítače a kochat se výčtem svých úspěchů, či neúspěchů. Jsem sice na začátku, cca 3-4 týdny a se svými úspěchy jsem spokojen. A nevysedávám u toho celé dny. Když zapnu PC, mrknu na stav svých surovin, postavím pár staveb, nebo rozšířím surovinová pole a odhlásím se.

O tomto víkendu jsem se zmínil o Travianu kamarádovi. Nevěřícně na mě koukl s otázkou: "Ty si ho neznal? U nás v práci ho pár lidí hraje a jsou z něho úplně mimo." Ne, opravdu jsem ho neznal, ale musím říct, že mě uchvátil. Spokojeně si stavím svou vesničku, odolávám (zatím) útokům nepřátel a starostlivě se starám o svůj lid.

Pokud si chcete taky založit svoji vesnici, tak klikněte na tenhle odkaz, kde se můžete pro hru registrovat. Pro lepší představu přikládám pár fotek, které z pochopitelných důvodů uveřejním v zaheslované rubrice. Přece si nenechám nakouknout do své kuchyně nezvané hosty :-). Kdo má heslo, tomu věřím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem propadl Travianu kobliha 13. 02. 2008 - 06:28
RE(2x): Jak jsem propadl Travianu ohneta 13. 02. 2008 - 10:35
RE: Jak jsem propadl Travianu kluk* 13. 02. 2008 - 16:16