Čištění klece

14. únor 2008 | 12.29 | | autor: ohneta

AGAPORNIS ALBINTak jsem tu zas. Už jsem dlouho nepsal, takže mě asi bude trvat dýl, než to všechno naklovu do té klávesnice. Musím uznat, že se mi po té klávesnici moc dobře hopsá. Snažím se vyklovnout i ty černé čudlíky, ale moc dobře to nejde.

Dnes budu vyprávět o tom, jak mě čistí moji klec. Děje se tak jednou týdně. Je to k vzteku, víte jak dlouho mi trvá, než si potom udělám v kleci takový pořádek, aby se mi v ní dobře bydlelo? Asi 2 hodiny! Když se mi chce, tak to stihnu i dřív. Ale to pak na mě každý řve, co že jsem to zase udělal. Ale já nesnáším, aby mi můj pokoj někdo uklízel podle obrazu svého. Já tu chcu mít svůj pořádek.

To mě vždycky vemou z mého stolečku, položí klec v kuchyni na zem a oddělí klec od plastového spodku. A položí mě na holou zem po které nemůžu ani ťapkat, protože mě po ní kloužou drápky. Ale naschvál jim za to hodím na zem nějaký plkanec. Potom vemou ten plastový podnos někam pryč. Nevím co s ním dělají, ale vždy když ho donesou nazpátek, tak je čistý a je v něm nový zelený koberec. A i ten kokosák, s kterým posiluju, je očištěn! Vážně to už přehání.

Jakmile se vrátí s tou vyčištěnou podsadou, tak mě konečně dají v kuchyni na stůl. Dovnitř mě navěší jakési klasy a tvrdé tyčky se zrním, ty mám tuze rád. Ale nejvíc mě dokáže rozčílit, když mě otevřou boční zásobníky na vodu a zrní. To vždy přiskočím a klovu a klovu. Co mě mají lozit do mých žrádelníčků. Vždycky dostanu od toho Ohněty prdu do zobáku, asi mě tím chce odehnat. Ale na čerstvou vodu se velmi těším. To se do ní namočím a pak vypadám jako zmoklá slepice. Všichni se mi smějí, ale oni se snad taky umývají, ne?

Minule mě Ohněta teda pěkně namíchl. To si vám musím poztěžovat. Koupil mě pikslu nového zrní, protože tu minulou jsem už všechnu vyzobal. Ale ten neřád asi v obchodě zapomněl, jakou mě vždy kupuje a dotáhl dom jakousi směs pro papoušky. Sice jsem papoušek, ale já mám radši směs pro korely. Tahle pro ty papouchy je na prd. Je v ní samé drobné zrní, to si připadám jako Popelka. Stejně ho všechno vyhážu ven a jím ho až mám doopravdy velký hlad. Doufám, že příští várka už bude stát za to.

Tak, už mě bolí zobák, jak tady furt klovu do těch kláves. Jdu si odpočinout a někdy zas něco naklovu.
Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Čištění klece vojtahavel 14. 02. 2008 - 12:58
RE: Čištění klece markisha 14. 02. 2008 - 15:46
RE(2x): Čištění klece samotar®vzpomina.cz 15. 02. 2008 - 12:07
RE: Čištění klece ivana* 15. 02. 2008 - 03:46