Haló tady STEM

21. únor 2008 | 13.28 | | autor: ohneta
"Ahoj, si večer doma? Něco bych od tebe potřeboval", zněla sms, která mě pípla na mobil někdy v brzkých odpoledních hodinách. Nebo to bylo ICQ? Už opravdu nevím, ale na situaci to nic nemění. "Co zas kuješ?" naťukal jsem v rychlosti. "Noo, potřeboval bych, abys zavolal jedné slečně, chci slyšet její hlas."

"A to ji nemůžeš zavolat sám? Vždyť máš mobil, pusu a mluvit taky umíš" odvětil jsem neochotně. "Nemůžu, je to komplikovaný. Ze svojeho mobilu volat nemůžu, poznala by moje číslo. A navíc to nebude normální hovor, bude se týkat marketingového výzkumu trhu. Odpoledne to ve škole připravím a promyslím. Jdeš do toho?" Nu co teď, blesklo mi hlavou, ale je to kamarád, nemůžu ho odpálkovat. A možná bude i sranda. "Ale jo, kdy se stavíš?" odpověděl jsem. "Po 19. hodině, až mi skončí škola."

Krátce po domluvené hodině jsme se tedy u nás doma sešli. Z tašky vytáhl 3 archy A4rek, na kterých měl napsané schéma hovoru. "Kurva, kolik toho máš?" prohodil jsem, aby řeč nestála a začetl se na počítači vytvořeném textu. Dobrý den, u telefonu Jiří Daněk, z agentury STEM pro výzkum veřejného mínění. Máte pět minutek čas na krátký dotazník, týkající se životního stylu? Při pohledu na obsáhlost "dotazníku" mě stávaly vlasy hrůzou. Jsem člověk, který tuze nerad telefonuje a teď mám volat jakési pro mne úplně neznámé osobě. Třístránkový text jsem si několikrát v duchu přečetl. Musím uznat, že byl připraven opravdu profesionálně. Žádné vtíravé otázky, samé jednoduché, nad kterými se nemusí dlouhodlouze přemýšlet.

Aby toho nebylo málo, jeho požadavek zněl: hovor nahrát, a při hovoru zapnout hlasitý odposlech. Obě tyto funkce bohužel můj mobil zvládá. Překonfiguroval jsem tedy na mobilu tlačítka, abych vše stihl zapnout. Nakonec jsem vyměnil i simku, to jen pro jistotu. "Ale můžu nahrát jen minutu z hovoru, dál mě to nepustí" upozornil jsem ho. "Nevadí, aspoň něco a minuta je celkem dlouhá doba." Tak jdem na to. Diktuje mi její číslo a já ho datluju do mobilu. Ještě jednou ho kontroluji a mačkám zelený telefonek. Začíná se smát v tu nejnevhodnější chvíli a já to okamžitě típám. "Ohněto, nesměj se, znervózňuješ mě" okřikuji ho. "Dobrá sorry, dám si před obličej noviny, abych tě neslyšel." "Dobře, ale nesušti s nima". Už mám prst na volacím tlačítku, když mě to dojde. "Kurva, Pipin". Asi by nebylo moc dobré, kdyby v průběhu hovoru do telefonu z pozadí skřékal papoušek. Odnáším ho do kuchyně a zavírám za sebou dveře.

Třetí pokus už vyšel. Mačkám zelený telefonek, v rychlosti a značně nervózní zapínám nahrávání, když v tom se z druhé strany pověstného virtuálního drátu ozve: "Prosím?" V levém uchu slyším tlumený úder dlaní do čela. To byl kamarád, který se potichu rozčiloval, že jsem nezapl hlasitý odposlech. Ale já to už nestih, vzala to moc rychle. "EE Dobrý den, u telefonu Jiří Daněk, z agentury STEM pro výzkum veřejného mínění. Máte pět minutek čas na krátký dotazník, týkající se životního stylu?"
" Nezlobte se, nezlobte se, to je jako nějaký dotazníček, nebo..."
"Ano, dotazníček."
"Ne, nezlobte se, teďka jsem přišla domů, a jsem tady ve dveřích, takže ne."
"Dobře, tak se nezlobte a příjemný večer Vám přeji."
"Děkuji, naschledanou".
Uf, hurá, mám to za sebou. Moc dlouho to tedy netvalo, kouknu na mobil, 30 sekund. "Neměla čas, právě odněkud přišla a byla zrovna ve dveřích. Vybral sis blbý čas", oznamuji kamarádovi. "Sakra, to je smůla, ale máš to nahrané?" "Jo mám" a pustil jsem mu to. Poslechl si to asi dvakrát. "Hm, vypadá podle hlasu rozumně". "Jo, a je taky dobře zadýchaná, asi funěla domů po schodech" neodpustím si ho popíchnout. "Přetáhnu to z mobilu na pc a pošlu ti to mailem". "Dobrá tedy, jen škoda, že se nepředstavila jménem". "Hm, budeš ji muset zavolat znova a donutit ji říct své jméno" odvětím mu s úsměvem na tváři. "Nikam volat nebudu" řekne nakvašeně, na což mu odvětím "a já už vůbec ne!" "Zítra ji napíšu mail, ať se konečně domluvíme na ten badmindton."
Ještě prohodíme pár vět k tématu a pomalinku, možná i zklamaně odchází domů. "Napiš Davidovi, zda by ji nezavolal", dávám mu poslední radu při odchodu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Haló tady STEM vojtahavel 21. 02. 2008 - 16:48
RE(2x): Haló tady STEM ohneta 21. 02. 2008 - 18:06
RE: Haló tady STEM andiesek®blbne.cz 03. 03. 2008 - 23:46