Problém vyřešen

26. duben 2008 | 15.20 | | autor: ohneta
A ani nevím jak, no posuďte sami. Keigi mě dal včera návod, co by mohlo pomoct. Pomohlo to akorát k tomu, že mě zhasl monitor a mohl jsem se kochat nádhernou tmou. Přesto mu děkuji za radu a vůbec se na něho nezlobím. Aspon jsem si procvičil formát ve Vistách.
Došlo to tak daleko, že jsem se vydal do města a koupil novou grafickou. Žádný zázrak, ale je o stupeň lepší než stará, původní. Po jejím nainstalování do PCI slotu na mě čekalo ještě nemilejší překvapení, než s tou starou. S novou jsem měl úžasné možnosti. Ve výběru 2 (slovy dvě) možnosti rozlišení a to 800x600 a 640x320? a vynikající rozsah barev, tj. 4 bity. Srdce milovníka abstrakce by nad tím pohledem zaplesalo. Podotýkám, že to bylo po nainstalování ovladačů. To už jsem pomalu otvíral okno a držel celý PC v náručí. Ještě jsem zavolal kamarádovi a popsal mu celý problém. Nevěřil, prý dělám něco blbě. Ale já jsem věděl, že nedělám. Nakonec jsme se domluvili, že se na to přijede mrknout.
Zachvíli byl u mě. Pro jistotu jsme udělali ten den už druhý formát. Nepomohlo nic, znovu nainstaloval ovladače, které stáhl z netu. Výsledek velká nula. Zkoušeli jsme i přenastavovat různá nastavení v BIOSu a ani to nemělo žádný účinek. Asi tři hodiny u toho seděl a jediný pozitivní dopad to mělo, že mě uvěřil. V 9 to zabalil a odjel dom s tím, že budu muset pc zanést do servisu. Byl jsem tím velmi nadšen. Přehodil jsem tedy znovu grafické, abych aspoň mohl něco dělat. Ještě jsem se v tom chvíli rýpal a pak to vypl a šel spát.
Pokud si myslíte, že tím skončily mé peripetie, tak jste na velkém omylu. Ráno pustím PC, rozběhne se BIOS a pak pozvolna Windows. Ovšem po chvilce obrazovka opět ztmavne a nic. Zkouším několikrát resetovat, výsledek stejný. Já už nechu formátovat!!! Volím poslední zoufalý pokus. Vyndávám starou grafickou a měním ji za tu novou. Cvak, cvak push. PC se rozbíhá, čárečky indikující start OS čárkují. Po chvíli zmizí a objeví se malá šipečka. Pak znak Vist a naskočí plocha. V sys tray svítí indikátor průvodce novým hardwarem a bublina, že byl nalezen a následně přidán nový hardware. No to mě podrž, dokonce se i to rozlišení nastavilo na tu správnou hodnotu. Nevěřím svým očím. Proč to sakra nešlo už včera? Asi to byly ty vyšší síly.
Jedinou obavu jsem měl z aktivace, protože jsem Visty aktivoval ještě se starou grafickou a nevěděl jsem, co udělá ta nová. Neudělala nic, produkt se v pohodě aktivoval. Ještě jsem aktualizoval bodové hodnocení PC, které se mi instalací nové grafiky zvýšilo a tím pádem mě povolilo používání aera. Souhlasím s Hablinou, Visty když šlapou, tak jsu s nimi spokojen.
Na světě se dějí věci, které jsou mezi nebem a zemí. Tahle záležitost patřila mezi ně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Problém vyřešen kluk* 26. 04. 2008 - 17:41
RE: Problém vyřešen keigi 26. 04. 2008 - 18:09
RE(2x): Problém vyřešen ohneta 26. 04. 2008 - 18:16
RE(2x): Problém vyřešen samotar®vzpomina.cz 27. 04. 2008 - 00:59
RE: Problém vyřešen hablina 26. 04. 2008 - 20:49
RE(2x): Problém vyřešen roxy009 27. 04. 2008 - 12:03