Boháč věnoval žebračce více než milión

25. prosinec 2006 | 18.07 | | autor: ohneta
Rakouský boháč Herbert Handler věnoval vídeňské žebračce tučných 50 000 eur (téměř 1,4 miliónu korun.) Padesátiletý dobrodinec navíc slíbil, že bude třiaosmdesátileté důchodkyni vyplácet měsíční důchod ve výši 5000 eur (více než 137 000 korun). Boháč se tak stařence odvděčil za nalezení a vrácení jeho fenky Grimaldine.

Handler předal ženě dar osobně v jejím bytě ve vídeňské čtvrti Neubau. Prý chtěl učinit dobrý skutek. "Chci tím jenom prokázat svou vděčnost za to, že mám pejska zpátky," vysvětlil Handler, jehož Grimaldine se v dubnu ztratila v ulici Graben v historickém centru Vídně. Jeho čtyřnohého mazlíčka teď hlídají ve dne v noci opatrovníci.

Žebračka si tak od nynějška nejspíš nebude muset dělat starosti. Miliónář žijící převážně v Monte Carlu se jednoho dne rozhodl ženu vyhledat a našel ji doslova na ulici - u vídeňského nádraží Westbahnhof. Zastihl ji v situaci, kdy si nemohla koupit ani televizní magazín. Koupil jí ho a pozval ji na kávu, což byl ale jen velmi nenápadný náznak pozdějšího štědrého revanše.

Žena původem z Německa sice má kde bydlet, ale kvůli své životní situaci musela chodit žebrat na vídeňskou nákupní třídu Mariahilfer Straße. "Je převelice chudá žena a peníze potřebuje," usoudil Handler.


novinky.cz


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře