Nejsou ČD, jako ČD

1. září 2008 | 09.24 | | autor: ohneta

Málem bych zapomněl na jednu příhodu, která se nám stala při návratu z dovolené. Jelikož se zítra chystám na další cestu vlakem, tak jsem si na ni vzpoměl. Tahle příhoda mě utvrzuje ve faktu, že všechno je jen v lidech a ne ve firmě, ve které jsou zaměstnáni. Může to být nejrenomovanější firma na světě a pokud v ní narazíte na blba, hned máte o ní jiné mínění.

Náš případ byl opačný. Po nedávné tragické nehodě ve Studénce se v mnoha diskuzích pod články o neštěstí objevovaly názory, které chrlily kritiku na služby ČD. Neustálá zpoždění vlaků, zastaralé vlakové soupravy, neochota personálu atd. Osobně si myslím, že polovina věcí, na které si dotyční stěžují není tak žhavá, jak to na první pohled vypadá. Pokud je pisatel chronický rýpal, tak se mu nebude líbit ani způsob procvaknutí jízdenky.

Minulý týden jsme se vraceli z dovolené v Pasohlávkách. Dojeli jsme kolmo na nádraží v Mikulově a šli koupit jízdenky do Zlína. Jelikož jsme byli tři, tak jsme požádali o hromadnou jízdenku, aby jsme dostali skupinovou slevu. Paní za okýnkem se nás optala, zda máme po cestě i nějaký rychlík. Řekli jsme, že nevíme, ale že bysme raději jeli osobákem. Ověřila si v pc spojení do Zlína vzala si tužku a papír a řekla, že budem počítat. První napsala cenu, kterou bysme zaplatili za hromadnou jízdenku. Potom znovu cosi ňatukala do pc a na papír napsala druhou cenu, která byla bezmála o 100 Kč levnější, než původní. Byli jsme potěšeni, že zaplátíme míň, než při cestě na dovolenou. A to jsme tehdy jeli jen do Břeclavi. Nakonec nám paní ještě vytiskla spojení.

Byli jsme s Přemou z toho celkem vedle, tak vstřícný přístup jsme vůbec nečekali. A to ještě nebylo všechno. Zachvilku přijel motoráček, který nás měl odvést do Břeclavi. Naložili jsme kola do vagonu k tomu určeném. Vlak se rozjel a zachvilku přišel i průvodčí. Ukázali jsme mu tedy jízdenky a nahlásili tři přepravované kola, za které se platí až přímo ve vlaku. A tu překvapení druhé, zeptal se nás, zda chcem zaplatit za kola jen do Břeclavi nebo až do cílové stanice. Pokud až do cílové stanice, tak nám dá celodenní jízdenku na kola na které ušetříme další desítky korun. Samozřejmě že jsme si zvolili tu celodenní.

Možná si říkáte, proč to tady píšu, že je to zcela samozřejmé. Hlavním důvodem je to, že při cestě na dovolenou nám nebylo ani jedno nabídnuto. Pokladní v Otrokovicích nám dal jednu hromadnou jízdenku a zdar. Průvodčího ve vlaku jsme museli pomalu prosit, aby nám naložil kola do vagonu a neujel nám. Tehdy nám to nepřišlo nijak divné, protože jsme neznali ten opačný přístup. Na závěr tedy můžu říct, že s poslední cestou vlakem jsem byl maximálně spokojen. Jako bonus jsme mohli brát to, že jsme v Břeclavi viděli Pendolino. Přes Otrokovice totiž nejezdí, takže to pro nás byla premiéra.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nejsou ČD, jako ČD kubka 01. 09. 2008 - 12:01
RE(2x): Nejsou ČD, jako ČD ohneta 01. 09. 2008 - 12:04
RE(2x): Nejsou ČD, jako ČD vojtahavel 01. 09. 2008 - 13:32
RE: Nejsou ČD, jako ČD vojtahavel 01. 09. 2008 - 13:33
RE: Nejsou ČD, jako ČD samotar®vzpomina.cz 01. 09. 2008 - 15:32
RE(2x): Nejsou ČD, jako ČD ohneta 01. 09. 2008 - 15:34
RE(3x): Nejsou ČD, jako ČD samotar®vzpomina.cz 03. 09. 2008 - 18:24
RE(4x): Nejsou ČD, jako ČD hablina 03. 09. 2008 - 21:26
RE: Nejsou ČD, jako ČD hablina 02. 09. 2008 - 09:58