Praha doprava

5. září 2008 | 11.09 | | autor: ohneta

V úterý jsme vyrazili s ohnětou Davidem, jeho přítelkyní a ještě s jednou jeho kamarádkou na krátkou poznávací dovolenou. Plán byl jasný, v úterý příjezd do kempu v Pasohlávkách, ve středu celodenní výlet do Vídně a ve čtvrtek návrat domů. Naplánované to bylo celkem dobře a toho plánu jsme se i drželi.

Ale hned první den ještě před příjezdem nastaly komplikace. Lépe řečeno už den před odjezdem. Pociťoval jsem velkou, až nesnesitelnou bolest v krku. Jelikož nemocný nebývám skoro vůbec, svou doktorku bych už ani asi nepoznal, přikládal jsem tuto indispozici naschválu, který vždy přijde v tu nejnevhodnější chvíli. Zašel jsem tedy do lékárny pro nějaké pilulky, které by mě od bolesti krku pomohly. Když mě slečna magistra nabízela z několika druhů pilulek, výběr jsem nechal na jejím uvážení. Jen jsem si kladl podmínku, ať mi vybere ty, které mě pomůžou. Vybrala správně, k mému údivu byla bolest večer pryč.

Ale to jsem ještě neměl vyhráno. V úterý pro probuzení jsem si myslel, že umírám. Rýma jak trám, točící se hlava, teplota k tomu. Nikam nejedu, problesklo mi hlavou. Ztěží jsem vstal z postele, hodil do sebe paralen a začal se chystat na odjezd. Do batohu jsem naházel pár nezbytných věcí a hurá na vlak. Sraz máme v Břeclavi, kde na mě budou čekat Pražáčci. Ha, ještě bych si asi mohl vzít karimatku. Než jsem ji našel, tak mě ujel poslední trolejbus, kterým bych stíhal vlak z Otrokovic. Ještě že to na Břeclav jezdí každou hodinu.

Dál už cesta probíhala bez potíží, pominuli fakt, že jsem si myslel, že v tom trajflu chcípnu. Do Břeclavi jsem přijel skoro zároveň s Pražáčkama, takže ještě dobře, že mi jsem jel až tím dalším vlakem. Ten den se už nic zvláštního nestalo.Jen pro zajímavost, rýma mě večer záhadně opustila, zato jsem začal kašlat.

Ve středu jsme podle plánu vyrazili směs Vídeň. Čekalo nás cca 70 km cesty autem. Venku hezky, bez jediného mráčku. Co nás trochu brzdilo, byly neustálé omezení rychlosti na rakouských silnicích, z důvodu stavebních prací. Konečně jsme dorazili do Vídně, zbývá jen najít příhodné parkoviště blízko metra. Po zkušennosti z minulých let chceme zaparkovat na placeném parkovišti, aby jsme se vyhli pokutě za špatné parkování, která činila 20 Eur. Projíždíme pozvolna předměstím Vídně a míjíme ukazatel na odbočku do Prahy. Praha doprava, zvolám jen tak ze srandy. Bohužel řidička slyšela jen doprava, tak doprava zatočila. Nevadí, šak na další se dáme doleva a někam dojedem. A taky že jsme dojeli. Cesta vedla na dálniční přivaděč, čehož jsme si všimli až po několika desítkách metrů, kde byla umístěna značka. Leč už nebylo možnosti to obrátit.

A jak už to tak bývá, smůly není nikdy dost. Těsně před nájezdem na dálnici stáli rakouští policisti, kteří nás zastavili. Po zastavení nám hned policajt začal ťukat na přední sklo a my věděli, že je to v prdeli. Snažili jsme se mu vysvětlit, že jsme jen špatně odbočili a že jsme neměli v úmyslu vůbec dálnici použít, leč nebyla s ním žádná řeč. Pořád opakoval eintausendzwanzig euro. Jsme si mysleli, že se zbláznil, 1020 euro pokuty? To nemáme šanci zaplatit. Nakonec se odebral do svého vozu a donesl jakousi brožuru, která byla v češtině. Tak jsme si ji přečetli, naštěstí byla u kolonky jízda po dálnici bez dálniční známky u osobního automobilu částka "jen" 120 Euro.Tak jsme mu ji zaplatili, dostali jsme doklad, resp. náhradní dálniční známku, která platí 24 hodin (ale to jsem se dozvěděl až při návratu domů) a pokračovali dál. Na dalším sjezdu jsme z dálnice odbočili a dál už pokračovali po normálních cestách. Podle cedulí u cesty jsme zaparkovali na jednom placeném parkovišti a vyrazili vstřích centru Vídně.

Cestou nazpět jsme se dálnici vybíhali, jak jsme mohli, ikdyž jsme nemuseli. Vyhýbali jsme se jí tak, že jsme se ve Vídni ztratili. Naštěstí si David vzpomněl, že má v batohu GPSku, takže pomocí ní jsme se z města dostali už bez větších problémů. Návštěvu Vídně jsme si tedy užili, akorát nás zarazilo, že mají rakušáci dálnici zpoplatněnou i v centrech měst. O dvouch minutách, o kterých jsem si myslel, že jsou mé poslední napíšu někdy příště.

P.S. pokud se chystáte autem do Vídně, nebo kdekoliv jinam do Rakous, kupte si desetidenní dálniční známku, která vás vyjde na 211 Kč. Zakoupit si ji můžete u vybraných prodejců

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Praha doprava samotar®vzpomina.cz 05. 09. 2008 - 16:14
RE: Praha doprava vojtahavel 05. 09. 2008 - 20:49