Co je to za hňupa?

10. leden 2007 | 22.25 | | autor: ohneta

Nevím jestli jsem to tu psal, ale myslím že ne, dělám v obchodě. Zážitků se zákazníkama mám dost a s kolegy jakbysmet. S kolegy je většinou sranda, a kvůli ní mám aspoň důvod do té práce chodit. Ikdyž důvodů by bylo víc, například z povinnosti, ale to teď vynechám. Někdy mě to to už vážně nebaví a někdy zas si tu práci docela vychutnávám. Ale to snad každý má den, kdy se mu chce dělat a kdy má zas kopr.

Ale o tomto psát nechci. Chci psát o tom, co se včera přihodilo v práci. Nějak kolem půl osmé večer přišel asi 60ti letý maník nakupovat. Po chvíli se zjevil na informacích, že potřebuje sklenice na božolé (sakra, nevzpomenu si jak se to píše v originále). Kachna na infu mu řekla, že tyhle sklenice nemáme. Ale to je vedlejší. Na infu se vybavoval asi půl hoďky než odkráčel. V tu dobu už měl pěkně vrchovatý vozík (a že ty vozíky nemáme nejmenší). Po chvíli volali od pokladen na info, a volají policii, že je na kasách jakýsi maník, který nechce zaplatit. Byl to ten dědula co sháněl ty sklinky na božolé. Měl nákup za 5782 Kč a v peněžence jen 2500 Kč. Pokladnímu dozoru trvrdil, že pokladní dával 6000 a že mu těch 3500 vzala (spíš ukradla). Což při logickém uvažování je blbost, nezaměstnáváme lidi, kteří by byli tak blbí a mysleli si že by toto mohlo projít. Děda trval na svém a odmítal komunikovat. Dovolával se všech svatých i nesvatých a dokonce chtěl i právníka (ha ha, to tu ještě nebylo).

Největší hlína byla, když přijela Policie ČR. On se jim nechtěl ani identifikovat, ale Kachně na infu říkal, že se jmenuje Tonda Malina. Tak policajtům nic nezbývalo, že si ho naložili do auta (nákup samozřejmně nechal v obchodě) a odvezli si ho na kopeček. Na druhý den jsme se dozvěděli, že z kopečku (na kopečku je u nás sídlo Policie ČR) putoval první třídou do Kroměříže (tam je zas ten samý ústav co je v Bohnicích). Tam se o něho snad dobře postarají.

Dělám v obchodě už 10 let, ale tohle jsem ještě nezažil. Nevím co si ten člověk myslel, že to nějak okecá, nebo že se nad ním někdo smiluje? Spíš byl asi fakt pomatený. Zažil jsem spoustu historek zlodějů a zlodějíčků, nejčastější asi tu, že oni jsou vlastně oběti, že jim to kradené zboží někdo podstrčil nebo samo spadlo do té náprsní kapsy nebo do slipů. Ale tohle ještě ne.

Když už jsem u těch zlodějů, tak včera přišel maník (známá firma), na infu si nechal tašku a bez ostychu vytáhl foák a vyblejskl si detektiva. I s bleskem. Nevím ale jestli měl stabilizátor obrazu, aby tu fotku neměl rozmazanou, fotil totiž při chůzi.

P.S. Tenisáku, máte pěknou pekařku. Pozdravuj ji ode mne

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Co je to za hňupa? tenisák - hlupák 1 11. 01. 2007 - 00:41
RE(2x): Co je to za hňupa? lukas* 11. 01. 2007 - 17:09
RE(3x): Co je to za hňupa? honza* 11. 01. 2007 - 22:08