Václav vlajkou mává

16. prosinec 2008 | 16.00 | | autor: ohneta

Neúprosně rychle se blíží datum, kdy se Česká republika ujme předsednictví v Evropské unii. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že většina členských států EU ale i občanů ČR se tohoto faktu velmi obávají.

Naši politici totiž nejsou schopni rozumně vést republiku, natož skoro celou Evropu. Je jedno, jestli je ve vládě Jirka nebo Pavel, vždy to připomíná spíš Kocourkov, než vládu rozumných lidí. Nechci vidět co naši politici vymyslí v Bruselu, to bude pro Evropu asi pořádný šok. Šoky jim už teď přivozuje náš prezident svým negativním postojem k politice EU. Poslední vzdor se rozhořel ohledně vlajek EU na úřadech v ČR, potažmo na hradu. Jsem zvědav, jak to vše celé dopadne a nejen já se budu modlit, ať už je ten půlrok s velkým "P" za námi.

A co vy, vyvěsili byste vlajky EU na úřady v ČR? Hlasujte v anketě v menu.

P.S. několik výroků Václava Klause, resp. jeho tiskových mluvčích týkající se vlajky EU na Pražském hradě. Zdroj novinky.cz

Prezident Václav Klaus, 30. dubna 2004:
"Já teď bezprostředně ani nevím, jestli vlajku Evropské unie máme na Hradě... Myšlenka, že bychom měli na Pražském hradě k prezidentské zástavě přidávat a vyvěšovat vlajku Evropské unie... Já myslím, že k tomu jsem od žádného občana České republiky mandát, pokyn, příkaz, prosbu nedostal."
Prezident Klaus, 16. července 2004:
"Pražský hrad byl vždy symbolem české státnosti a myslím, že evropská vlajka má být vyvěšována někde jinde než tady.
Petr Hájek, tehdejší mluvčí prezidenta, 12. října 2005:
"K plnohodnotnému členství v EU vede určitě jiná cesta, než je eurofangličkářství," řekl poté, co architekt Bořek Šípek a hudebník Michael Kocáb doručili na Hrad dopis, ve kterém vyzvali prezidenta Klause k vyvěšení vlajky unie.
Prezident Klaus, 20. listopadu 2005:
"Pořád si myslím, že jsme Českou republikou a že nejsme nějakou provincií Evropské unie. V tomto smyslu je pro mě ta vlajka česká dominantní, nezastupitelná. Nemá být nejen zastupována, ale ani zastiňována nějakou vlajkou jinou." (TV Prima)
Mluvčí prezidenta Radim Ochvat, 13. října 2008:
"Kvůli českému předsednictví neplánujeme vyvěsit symbol Evropské unie... Stejně jako na Hradě není vlajka EU, nevisí tam nastálo ani vlajka NATO či OSN, organizací, jejichž členem je země také."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Václav vlajkou mává hablina 18. 12. 2008 - 07:04