Jak jsem byl volit

6. červen 2009 | 15.46 | | autor: ohneta

Máme sobotu, den pracovního klidu. Osobně nerozlišuji dny na pracovní a klidné, páč dělám v obchodě a tam je to jedno, zda je svátek nebo pátek. Na tuhle sobotu mě připadlo volno, tak si ráno po probuzení říkám, co budu dnes dělat? No jo vlastně, dnes je poslední den voleb do parlamentu, tedy do toho evropského. Je rozhodnuto, půjdu volit.

Po nezbytné ranní hygieně a vydatné snídani se hodím do gala. Je to sakra významná událost, tak se na ni musím patřičně oháknout. Zpod postele vytáhnu zmuchlané tričko s flekem od kečupu, z haldy hader ležících na zemi nahmatám otrhané vybledlé rifle. Akorát řemen k nim nemůžu nikde najít. Nevadí, kus špagátu ho bohatě nahradí. Ještě boty a můžu vyrazit. Po událostech posledních předvolebních dnů ještě navštívím ledničku a do kapes si strčím dvě slepičí vejce. Náhoda je sviňa, tak co kdyby. Do huby si dám žváro a hurá na zteč.

Přicházím do volební místnosti. Za dlouhým stolem sedí asi 5 lidí. Každý má před sebou cedulku s písmeny abecedy. Nedbám jejich rozdělení a vyrážím hned k první židli, na které sedí mladá, sympatická slečna. Přece nepudu k tomu páprdovi, když si i tuhle činnost můžu zpříjemnit pohledem na mladé blonďaté děvče. Podávám slečně svou nadvakrát přeloženou občanku a spiklenecky se na ni usměju. Hluboce se do ní zahledí a pak mě nesměle odkáže na toho páprdu, ke kterému patřím. A to ne milá slečno, platím vás ze svých daní, tak chci abyste mé jméno v seznamu zakroužkovala Vy a ne nějaký dědek. Stejně tu máte hovno co na práci. Slečna zjistila, že nemá cenu se mnou o tom diskutovat a udělala u mého jména kroužek. Se slovy příjemnou volbu mi podala obálku.

To si piš, pomyslel jsem si. Tyhle volby si užiju, hlesl jsem jen tak pro sebe a vzpomněl si na svá vejce. Pohledem jsem přejel všech 5 členů volební komise a selským rozumem jsem dospěl k závěru, že ten chlap na kraji bude asi předseda. Vytáhl jsem vejce a plesk mu ho o hlavu. Rozpláclo se parádně. V místnosti se ozvalo zašumění. Domnělý předseda se překvapením nezmohl na jedinou větu. Teda na jednu jo, doslova řekl, že vždy volil a volit bude jen pravici. To jsem nečekal, z kapsy jsem vytáhl posmrkaný papírový kapesník a s omluvou jsem mu otřel po tváři stékající žloutek. Abych trochu zlehčil situaci, tak jsem pronesl, že čerstvé vejce bude mít na jeho pleť jistě blahodárný účinek. Kapesník potřísněný vejcem jsem odhodil do volební urny a z kapsy vytáhl vejce druhé. Abych předešel dalšímu nedorozumění, tak jsem se zeptal zda je přítomen nějaký socan. Slečna co mě odmítla zakroužkovat nenápadně ukazovala prstem na vedle sedícího kolegu, kterému z očí čišel strach. Přistoupil jsem tedy k němu, mrkl na blondýnu a socanovi rozkřápl vejce o šišku a ještě ho dlaní pořádně rozetřel. Ruky jsem si otřel o jeho volební seznam. Na tváři blondýnky jsem zahlédl spiklenecký úsměv.

Jelikož zásoba mých vajec došla, odebral jsem se za plentu. Ze zadní kapsy kalhot jsem vytáhl zmuchlaný volební lístek, na jehož druhou stranu jsem připsal milostný dopis oné blondýnce a zakončil ho kontaktem na mě. Tak uvidíme, zda můj čin na ni zanechal dojem. Zítra večer si pro jistotu nevypínám mobil. Přes upozornění, že obálku nemám zalepovat jsem ji pro jistotu přelepil ještě izolepou a opatřil desetikorunovou známkou s portrétem Gustava Husáka. Vítězoslavně jsem vyšel zpoza plenty s obálkou v ruce směrem k urně. Těsně před otvorem k vhození jsem pohyb ruky zastavil a čekal, zda si tento akt nebudě někdo chtít vyfotografovat, jak to vídáme při každých volbách v televizi. Nechtěl, tak jsem svou zapečetěnou obálku vhodil dovnitř. Jako správně vychovaný chlapec jsem všem nahlas popřál příjemný zbytek dne, naposled se usmál na blondýnku a zamířil k domovu. Chudší o dvě vejce, ale spokojen s dobře odvedenou prací. Teď budu už jen čekat, jak to všechno dopadne a zda můj hlas byl k něčemu platný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Jak jsem byl volit kubka 06. 06. 2009 - 18:27
RE: Jak jsem byl volit coro 06. 06. 2009 - 21:46
RE(2x): Jak jsem byl volit ohneta 07. 06. 2009 - 10:37
RE(3x): Jak jsem byl volit hospodynka 07. 06. 2009 - 18:11
RE(4x): Jak jsem byl volit ohneta 07. 06. 2009 - 23:27
RE(5x): Jak jsem byl volit hospodynka 08. 06. 2009 - 09:11
RE: Jak jsem byl volit vojtahavel 07. 06. 2009 - 10:36
RE: Jak jsem byl volit davidhavel 08. 06. 2009 - 08:14