Tak jsme to nechtěli

29. červen 2013 | 12.48 | | autor: ohneta

 Jak věrní ví, v lednu jsme s kamarádem založili stránky Vydáno.cz. Idea byla, že stránky se ponesou v duchu magazínu zabývajícím se dění okolo nás. Zprvu se nám to i dařilo, ale jen do té doby, než jsme přišli na to, že se psaním dá i něco vydělat. Zpočátku to to ještě šlo vměstnat mezi PR články i klasické, ale později jsme přestali absolutně stíhat, takže jsme psali jen ty placené články. Jo vidina peněz nás zaslepila :D. Zvlášť, když jsme si stanovili cíl vydělat si psaním na dovolenou u moře. Snad se nám to splní, nakročeno k tomu máme. Ale zaplevelením Vydána jsme ho totálně odvařili a jeho uvedení do původního stavu a idee by nás stálo strašně moc času a ty my nemáme. Oba dva máme své zaměstnání a navíc máme i jiné weby.

Asi před třemi měsíci jsme dostali na Vydánu nabídku na kšeft, který se neodmítá. Ozval se nám člověk, že každý měsíc mu máme napsat a publikovat 15 článků. No proč ne, za článek si berem 150 Kč, což dělá za měsíc pěknou sumu. A to do toho nepočítám zakázky z Webtrhu. No došlo to tak daleko, že jsme si na psaní těchto článků najali člověka, který nám je za 55 Kč píše. Takže nám jde 95 Kč z každého článku do kapsy a to prakticky bez práce. Začínám mít dojem, že jsme strašní nenažranci, kteří pro korunu nehnou prstem. Jo strašně jsme zlenivěli a to je špatně.

Ale jak už jsem psal výše, tak máme i jiné stránky. Možná někteří víte o Chvilce pro ženy, o které jsme si mysleli, že bude takové druhé Vydáno. No není, asi nemáme ten správný tah na ženské. Denně stránky navštěvuje <40 návštěvníků a to jen díky vyhledávačům. Zatím jsou tam umístěné jen 2 PR články (což je v normě), ale uvažujeme že ho sprasíme stejně jak Vydáno.

No a konečně se dostávám k jádru pudla. Třetí web, který rozhodně nechceme zaplevelit je Hry na Android. Od tohoto webu jsme si slibovali hodně, leč začátky tomu nenapovídaly. Byl založen někdy v únoru a ne a ne se chytit. Prvotní návštěvnost se pohybovala v řádech jednotek, později desítek návštěvníků. Byli jsme rádi za 50 deně. Poté se průměr zvýšil, byly i dny kdy stránky navšívilo ke 100 lidí, ale to byla spíše vyjímka. Obecně se průměr pohyboval okolo 75 návštěv/den. Obrat nastal asi před 6-7 týdny, kdy se návštěvnost začala rapidně zvyšovat a dnes dosahujeme více jak dvojnásobku. Vůbec nechápu důvod takového skokového nárustu. Stránky nikde nepropagujeme, dokonce jsme se i vykašlali na linkbuilding a přesto jsme se dostali na taková čísla. Ale těší nás to, hlavně mě, protože se o stránky z důvodu vlastnictví Android telefonu starám jen já (kamarád má WP). Jak už jsem psal výše, Android zapleveli nechceme. Nebráníme se možným PR článkům, ale máme pravidlo maximálně 2 do měsíce a za podstatně vyšší cenu, než na Vydánu. 

A jelikož kamarád má WP Nokii, byl by hřích toho nevyužít. Nabuzeni úspěchem Androidu jsme tento měsíc založili i stránky věnující se Hrám na Windows Phone. Tak uvidíme, zda si povedou taky tak dobře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Tak jsme to nechtěli lvice 29. 06. 2013 - 13:14
RE(2x): Tak jsme to nechtěli ohneta 29. 06. 2013 - 13:26
RE(3x): Tak jsme to nechtěli modry* 29. 06. 2013 - 14:43